Palīdzība

   Videoanalītika

   Datu uzskaites un atlases videoanalītikas risinājums ļauj monitorēt dažādas zonas, atpazīt un klasificēt objektus, kā arī analizēt kustības plūsmu un virzienu.

   Kā sākt lietot

   Līgums

   Lai sāktu izmantot Videoanalītikas risinājuma iespējas, noslēgsim pakalpojuma līgumu. Ar līguma noteikumiem var iepazīties šeit.
   Minimālais pakalpojuma apjoms ir viena Videoanalītikas licence ar lietošanas termiņu – 1 mēnesis. 

   Iekārta

   Videoanalītikas risinājums ir savienojams ar jebkuru IP kameru – nav nepieciešams iegādāties papildu iekārtas.Ja Tavā rīcībā nav piemērotas videokameras, droši sazinies ar mūsu videonovērošanas risinājumu speciālistiem, un mēs palīdzēsim atrast iekārtu tieši Tavām vajadzībām.

   Pakalpojuma pieslēgšana

   Pēc līguma noslēgšanas izveidosim lietotāja kontu Videoanalītikas risinājuma saskarnē un pievienosim kameru, ja iepriekš tiks nosūtīts kameras vietrādis jeb URL saite. Kameru var pievienot arī lietotājs pats pēc konta izveides. Kad būsim pārliecinājušies, ka videoplūsma sasniedz platformu un viss darbojas korekti, nosūtīsim apstiprinājuma e-pastu, ka pakalpojums ir pieslēgts.

   Tad Videoanalītikas risinājuma saskarnē https://analytics.lmt.lv/ lietotājam būs jāizveido savs lietotāja konts un parole, kā arī jāpierakstās (Sign-up).Pēc lietotāja konta izveidošanas un tā sasaistīšanas ar uzņēmuma kontu var sākt lietot Videoanalītikas risinājumu.

   Kameras pievienošana un iestatīšana (konfigurācija)

   1. Kameras pievienošana
    Kameru pievienošana notiek sadaļā Manas kameras (My cameras). Lai pievienotu kameru, jāspiež poga Pievienot kameru (Add camera) un jāievada kameras nosaukums un vietrādis (URL links), lai izveidotu savienojumu starp kameru un Videoanalītikas risinājuma platformu.Kad savienojums ir izveidots, kamerai var pievienot virtuālos sensorus, lai veiktu nepieciešamo uzskaiti un analīzi.
   2. Virtuālo sensoru iestatīšana
    Videoanalītikas risinājums piedāvā divu veidu sensorus: līnija (Line) un daudzstūris (Polygon).Līnijas tiek izmantotas, lai uzskaitītu objektus un noteiktu to pārvietošanās virzienu. Daudzstūrus izmanto, lai iezīmētu nolasīšanas zonu un noteiktu objektu skaitu un uzturēšanās laiku tajā.Kad kamera ir pievienota, jānovērtē attēls, ko iegūst no kameras, un jāsaprot, ko iespējams izmērīt. Tad sadaļā Labot (Edit) –> Instrumenti (Tools) jāizvēlas attiecīgais sensors un jāiezīmē attēlā.

   Videoanalītikas risinājuma apraksts

   Izsmeļoša informācija par lietotāja konta izveidošanu un risinājuma iespējām ir pieejama Videoanalītikas risinājuma aprakstā šeit. Papildus vari noskatīties arī šos video.

   Atbalsts

   LMT biznesa risinājumu atbalsta tālrunis 8070 8070, e-pasts atbalsts@lmt.lv (darbdienās plkst. 8.00–21.00, brīvdienās un svētku dienās plkst. 10.00–20.00).

   Videoanalītikas risinājuma iespējas

   1. Atpazīst un klasificē objektus (9 klasifikācijas veidi: gājēji, velosipēdisti, e-skūteri, motocikli, vieglā automašīna, furgons, autobuss, kravas mašīna, traktors)
   2. Uzskaita objektus
   3. Nosaka objektu pārvietošanās virzienus
   4. Mēra uzturēšanās laiku noteiktajā zonā
   5. Nosaka gājēju vecumu un dzimumu (Pieaugušais/Bērns; Sieviete/Vīrietis)
   6. Veic autostāvvietas monitoringu – stāvvietu aizņemtība, kustība stāvvietas ietvaros

   Izmaksas un norēķini

   1. Vienas licences maksa ir 160 €/mēn. (bez PVN). Katrai pievienotajai kamerai ir jāiegādājas viena licence.
   2. Slēdzot pakalpojuma līgumu, tiek noteikts minimālais pakalpojuma apjoms: lietotājam jābūt aktīvai vismaz vienai licencei ar minimālo abonēšanas termiņu – 1 mēnesis. Minimālais abonēšanas termiņš attiecas arī uz katru turpmāk pievienoto licenci.
   3. Pakalpojuma mēneša maksa tiek piemērota ar brīdi, kad lietotāja pārstāvim tiek nosūtīts apstiprinājuma e-pasts. Par otro un nākamajām kamerām licences maksa tiek piemērota no tās dienas, kad kamera tiek pievienota Videoanalītikas risinājuma saskarnē.
   4. Ņemot vērā pakalpojuma līguma minimālo apjomu, maksa par pirmo licenci tiks aprēķināta neatkarīgi no tā, vai saskarnē tiek pievienota kamera vai netiek. Ja nepieciešams atbalsts ar kameras pievienošanu, lūdzu, sazinies ar mums. 
   5. Pirmajā mēnesī licences maksa tiek aprēķināta proporcionāli dienu skaitam, kurās licence bija pieslēgta. Sākot ar otro mēnesi, pieslēgtās licences maksa tiek piemērota par katru kalendāro mēnesi, tostarp to mēnesi, kurā tiek atslēgts pakalpojums.
   6. LMT reizi mēnesī sagatavo rēķinu atbilstoši iepriekšējā mēnesī sniegtajam pakalpojuma apjomam. Pakalpijuma mēneša maksa sastāv no visu licenču kopsummas. 

   Svarīgi zināt

   1. Pakalpojums ir paredzēts juridiskām personām.
   2. Pakalpojums tiek aktivizēts 3 darbdienu laika pēc pakalpojuma līguma parakstīšanas, par ko tiks nosūtīts apstiprinājuma e-pasts.