LMT ieņem vadošo lomu Eiropas Aizsardzības fonda 5G, dronu un komandvadības projektos
Šī gada Eiropas Aizsardzības fonda (EDF) projektu konkursā apstiprināti deviņi jauni attīstības un pētniecības projekti ar četru Latvijas uzņēmumu un divu Latvijas pētniecības institūciju līdzdalību. LMT ir vienīgais Latvijas uzņēmums, kas kā partneris vai koordinators piedalīsies sešos projektos, apliecinot uzņēmuma vadošo lomu Latvijas aizsardzības inovāciju ekosistēmā un nostiprinot līderību Baltijas reģiona aizsardzības projektos.
"Viena uzņēmuma panākumi sešos EDF projektos uzreiz ir līdz šim nebijis notikums Latvijas tehnoloģiju industrijā. Šis sasniegums ir stratēģiski nozīmīgs Latvijas aizsardzības spēju un inovāciju kapacitātes stiprināšanai un nostiprina valsts pozīcijas Eiropas aizsardzības tehnoloģiju telpā. Savukārt LMT ne tikai pielāgojas globālajām tehnoloģiju tendencēm, bet arī aktīvi nosaka to attīstības virzienus Eiropas mērogā, ar savu pieredzi un inovāciju potenciālu palīdzot veidot drošāku nākotni. Jaunajām tehnoloģijām ir arvien lielāka nozīme valsts un sabiedroto drošībā, un mēs labprāt uzņemamies šo balsta funkciju un atklājam jaunas iespēju virsotnes," saka LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis.
EDF projekti, kuros iesaistīts LMT, ir vērsti uz praktiski lietojamu produktu attīstību, pilnveidojot būtiskas aizsardzības spējas, piemēram, drošus un nepārtrauktus sakaru tīklus, 5G integrāciju un savietojamību militāro misiju nodrošināšanai dažādās vidēs, 5G paplašinātās realitātes risinājumus aizsardzības tehnoloģiju vajadzībām, bezpilota un komandvadības sistēmas.
Līdz ar dalību citos projektos LMT būs konsorcija vadītājs projektā ar nosaukumu VANTAGE, kurā sadarbosies ar uzņēmumiem no Beļģijas, Francijas, Spānijas, Igaunijas un Rumānijas. Projekta mērķis ir izstrādāt efektīvāku nākamās paaudzes taktiskā gaisa drona prototipu, integrējot jaunākās tehnoloģijas. Projekta ietvaros tiks izstrādāta modulāra tālas darbības vertikālas pacelšanās un nolaišanās (VTOL) platforma, kas var veikt dažādus uzdevumus, piemēram, novērošanu, izlūkošanu un kinētiskos triecienus, nezaudējot spējas arī apstākļos, kad globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) ir nepieejamas. Paredzamais projekta ilgums ir 3 gadi.
Tāpat LMT būs partneris piecos citos projektos. Projektā ORQESTRA tiks integrētas postkvantu kriptogrāfijas (PQC) iespējas aizsardzības vajadzībām. AURIGA ietvaros tiks izstrādāts nākamās paaudzes bruņots kājnieku kaujas transportlīdzeklis. iMUGS2 pilnveidos bezpilota sauszemes sistēmas un 5G tehnoloģiju izmantošanu autonomajos militārajos risinājumos. 5G COMPAD 2.0 nodrošinās tādas uzlabotas iespējas kā sensoru tīkli, precīzi pozicionēšanas pakalpojumi, automātiska tīkla iestatīšana, nevirszemes tīkli un spektra koplietošana. Savukārt READYMED EUROPE izstrādās militārās medicīnas mācību platformu medicīnas personālam, paramediķiem, kā arī citām lietotāju grupām, tostarp militārajiem instruktoriem un sistēmu administratoriem.
Latvijas uzņēmumi kopumā deviņos inovāciju projektos pretendē uz Eiropas Komisijas līdzfinansējumu aptuveni 7 miljonu eiro apmērā.
Dalīties ar saiti