Palīdzība

   2002. gada 22. aprīlis

   Skolas saņems pirmās digitālās mācību grāmatas<br>- ar LMT atbalstu tiek likti pamati virtuālajai universitātei

   Ar Latvijas Mobilā Telefona (LMT) atbalstu pirmie Latvijā izstrādātie multimediju mācību materiāli, kuri izstrādāti Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tālmācības studiju centrā, tiek dāvināti visām Latvijas skolām. Viens no CD ROM formātā sagatavotajiem datorkursiem palīdzēs Latvijas skolu jaunatnei apgūt prasmi strādāt ar datoru, savukārt vidusskolēni saņems datorkursu par uzņēmējdarbības pamatprincipiem.

   "Beidzot mums ir savas "runājošās grāmatas", kuras bez teksta un attēliem piedāvā arī skaņu un videoinformāciju," tā jaunos mācību materiālus raksturo Atis Kapenieks, RTU Tālmācības studiju centra direktors un viens no šī projekta autoriem.

   Datorkursi izstrādāti RTU Tālmācības studiju centrā un ar to palīdzību skolēniem mācīties būs daudz interesantāk, bez tam arī mācību materiālu varēs apgūt ātrāk un efektīvāk. Šos mācību materiālus par tēmām "Dators iesācējiem" un "Biznesa plānošana brīvajam tirgum" saņems visas Latvijas skolas.

   RTU Tālmācības studiju centram izveidojusies veiksmīga sadarbība ar LMT. Uzsākot e-projekta īstenošanu, abas puses vienoja ideja paveikt kaut ko līdz šim neredzētu. "Šis projekts paver iespēju modernām mācību iespējām ikvienam Latvijas skolēnam pat vistālākajā Latvijas nostūrī. Tā ir apsveicama iniciatīva, tajā ieguldītie līdzekļi ir investīcija nākotnē," uzsver LMT prezidents Juris Binde.

   Projekta autori cer, ka, pateicoties jaunajam multimediju materiālam, lielāka uzmanība tiks pievērsta e - izglītības attīstībai Latvijā. "Mūsu projekts tapis sadarbībā ar PHARE, vairākām augstskolām un firmām. Esam pārliecināti, ka mūsu iniciatīva pierādīs "virtuālo" mācību efektivitāti un kāds no nākamajiem projektiem jau taps ar valsts atbalstu, "saka Atis Kapenieks.

   Šos mācību materiālus saņems 1247 skolas - 602 pamatskolas, 418 vidusskolas, 117 profesionālās izglītības iestādes, 57 speciālās skolas, 33 vakarskolas un 20 vidējās speciālās mācību iestādes.

   Jaunais mācību materiāls būs pieejams ne tikai Latvijas skolās, bet arī nopērkams Latvijas grāmatnīcās. Šobrīd RTU Tālmācību studiju centrs jau uzsācis darbu pie jaunu, līdzīgu projektu izstrādes.

   Dalīties ar saiti