LMT pērn veicis apjomīgas investīcijas 5G tīklā un audzējis apgrozījumu
Latvijas vadošais mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT 2022. gadā investējis vairāk nekā 34,8 miljonus eiro tīkla un infrastruktūras izbūvē. Ievērojama daļa investīciju tika novirzītas 5G tehnoloģiju izvēršanai visā Latvijā, un kopējais LMT bāzes staciju skaits tagad pārsniedz 1550. Tas ļāvis nodrošināt kvalitatīvus sakarus arvien pieaugoša interneta patēriņa apstākļos un veicinājis klientu pieslēgumu skaita un uzņēmuma apgrozījuma pieaugumu – kopējais grupas apgrozījums audzis par 14,2%, sasniedzot 288,8 miljonus eiro.
“2022. gads nenoliedzami ir bijis izaicinošs – pieaugošā inflācija, resursu cenas un Ukrainā notiekošais karš nav gājis secen telekomunikāciju nozarei un, tāpat kā citiem uzņēmumiem, arī LMT. Tomēr kopumā gads ir bijis veiksmīgs: ja atskatāmies uz savām tīkla modernizācijas un tehnoloģiju inovāciju iecerēm, tās esam īstenojuši, kā paredzēts, un atsevišķās pozīcijās, piemēram, mūsu pamatpakalpojuma – balss pieslēgumu – jomā pat izpildījuši ar uzviju par spīti agresīvām biznesa cīņām gan komerciepirkumos, gan privātpersonu segmentā. LMT klientu pieslēgumu skaits gada laikā palielinājies par vairāk nekā 66 000 un šobrīd pārsniedz 1,4 miljonus,” stāsta LMT prezidents Juris Binde.
Līdz ar mobilo sakaru tīkla attīstību LMT 2022. gadā turpinājis arī dažādus inovatīvu tehnoloģiju projektus vairākās inovāciju attīstības vertikālēs – transporta sistēmās, dronu vadības sistēmās, pilsētas sensorikā. Visi šie virzieni ļaus izveidot risinājumus efektīvākai sakaru tīkla izmantošanai.
2022. gadā LMT ir sniedzis nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības vispārējās drošības risinājumu īstenošanā, veicinot kiberdrošību, sekmējot iedzīvotāju mediju un digitālo pratību un spēcinot valsts aizsardzību – turpinājusies līdzšinējā sadarbība ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, attīstot militāro risinājumu 5G testa vidi Ādažu poligonā. Tā kā ģeopolitiskās situācijas dēļ vairākkārt audzis kiberuzbrukumu incidentu skaits un intensitāte, LMT, izmantojot Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV DNS ugunsmūra funkcionalitāti, radījis jaunu interneta drošības risinājumu “LMT Interneta sargs”. Pakalpojums pieejams LMT klientiem, pasargājot gan datoru, gan viedierīču lietotājus no ļaunatūras, datorvīrusiem, krāpnieciskām vietnēm un nevēlama satura. Mēneša laikā tas novērš vairāk nekā miljonu kiberuzbrukumu.
2022. gadā uzsākta un 2023. gadā turpināsies hidrogrāfisko mērījumu testa vides izveidošana un tehnoloģiju testēšana, lai nodrošinātu 5G tīklu ostās un Baltijas jūrā. Noslēgtais saprašanās memorands ar Rīgas Brīvostas floti ļaus inovatīvajām 5G tehnoloģijām sekmēt ostās sniegto pakalpojumu digitalizāciju, tehnisko līdzekļu un flotes modernizēšanu, reāllaika komunikācijas nodrošināšanu starp kuģiem un ar ostām, autonomu risinājumu attīstību, to ieviešanu un izmantošanu.
Kaut arī peļņas rādītājus ietekmējis lielais resursu cenu pieaugums, LMT grupas rentabilitāte jeb EBITDA, pateicoties izmaksu efektivizācijas pasākumiem, sasniedza 84 miljonus eiro, kas ir par 3,1% vairāk nekā gadu iepriekš.
Dalīties ar saiti