Palīdzība

   2003. gada 25. septembris

   LMT noslēdz pirmo starpsavienojuma līgumu ar jauno fiksētā telekomunikāciju tīkla operatoru

   “Latvijas Mobilais Telefons SIA” un SIA “Telekomunikāciju Grupa” 25. septembrī parakstīja starpsavienojuma līgumu. Tas ir nozīmīgs notikums Latvijas telekomunikāciju vēsturē, jo ir pirmais starpsavienojuma līgums, ko noslēdz mobilo sakaru operators un uzņēmums, kas pēc tirgus liberalizācijas ieguvis licenci uzņēmējdarbībai telekomunikāciju nozarē. SIA “Telekomunikāciju Grupa” ir saņēmusi licenci publiskā fiksētā telekomunikāciju tīkla izveidošanai, attīstīšanai, ekspluatēšanai un publisko telekomunikāciju pakalpojumu sniegšanai.

   LMT prezidents Juris Binde: “Licences darbībai telekomunikāciju jomā ir izsniegtas jau vairāk nekā 100 uzņēmumiem, bet, kā redzams, tikai dažas no šīm firmām ir gatavas reāli rīkoties, lai pēc iespējas ātrāk sniegtu plašāku pakalpojumu klāstu saviem klientiem. LMT ir atvērts konstruktīvām sarunām par starpsavienojumu līgumu slēgšanu ar jebkuru no jaunajiem operatoriem, kas gatavi klientiem piedāvāt kvalitatīvu servisu. Pirmais noslēgtais līgums parāda, ka LMT piedāvājums ir konkurētspējīgs un pieņemams jaunajiem spēlētājiem telekomunikāciju tirgū.”

   SIA “Telekomunikāciju Grupa” direktors Ģirts Meijers: ”Esmu ļoti gandarīts, ka īsā laikā ir bijis iespējams konstruktīvi vienoties par pirmā starpsavienojuma līguma noslēgšanu ar lielāko mobilā telekomunikāciju tīkla operatoru. Šis līgums varētu kļūt par abu kompāniju korporatīvās sadarbības atspēriena punktu.”

   Starpsavienojums ir fiziskie un loģiskie dažādu publisko telekomunikāciju tīklu savienojumi, kas ļauj viena publiskā telekomunikāciju tīkla abonentiem sazināties ar cita tīkla abonentiem vai piekļūt pakalpojumiem, kurus sniedz cits publiskā telekomunikāciju tīkla uzņēmums.

   15. septembrī LMT klientu skaits bija 564 891, SIA “Telekomunikāciju Grupa” klientu skaits pārsniedza 4 000.

   Dalīties ar saiti