Palīdzība

   2002. gada 18. septembris

   LMT klientiem visā Latvijā pieejami GPRS pakalpojumi

   No 18. septembra Latvijas Mobilā Telefona abonentiem visā Latvijā ir pieejama GPRS datu pārraide un vairāki jauni pakalpojumi, kas balstīti uz šo tehnoloģiju. Pagaidām gandrīz visi GPRS pakalpojumi ir bezmaksas, bet GPRS datu pārraide LMT abonentiem ir pieejama bez maksas līdz gada beigām.

   Juris Binde, LMT prezidents: "Mēs esam līderi kvalitatīvu pakalpojumu un jaunu tehnoloģiju ieviešanā. LMT bija Latvijā pirmais mobilo sakaru operators, kas saviem abonentiem piedāvāja īsziņas un ieviesa WAP. LMT ir vienīgais, kas nodrošina HSCSD ātrgaitas datu pārraidi un GPRS. Plānojam, ka saviem klientiem jau drīzā nākotnē varēsim piedāvāt trešās paaudzes sakaru tīklu. LMT klientiem pirmajiem ir pieejamas visjaunākās tehnoloģijas, taču svarīgāki par pašu tehnoloģiju ir pakalpojumi, ko ar tās palīdzību var piedāvāt. Tādēļ LMT sadarbojas ar uzņēmumiem, kas ir gatavi izstrādāt un nodrošināt GPRS pakalpojumus un šādu sadarbības partneru skaits nākotnē noteikti pieaugs."

   No 18. septembra LMT abonentiem pieejami četru LMT sadarbības partneru pakalpojumi: Nordea Solo WAP/GPRS bankas pakalpojumi, interneta portāla One elektroniskais pasts, Digitālās Ekonomikas Attīstības Centra (DEAC) "korķu ziņas" par sastrēgumiem Rīgas ielās un Digitālā Mediju Centra (DMC) polifoniskās tālruņu melodijas. Visi pakalpojumi, izņemot atsevišķas ar autortiesībām aizsargātas melodijas, pagaidām pieejami bez maksas.

   Valdis Siksnis, Nordea bankas vadītāja vietnieks: "Nordea bankas Solo WAP/GPRS mobilie risinājumi ir tikai pirmais nozīmīgais solis mobilā interneta attīstībā Latvijas banku sfērā. Šobrīd Nordea Somijā sadarbībā ar Nokia un Visa jau testē jaunas tehnoloģijas, kas padarīs ērtākus ne vien mobilos maksājumus ar interneta starpniecību, bet arī spēs aizstāt daudzus tradicionālos maksāšanas līdzekļus. Nākotnē saredzam plašas iespējas šo tehnoloģiju pielietojumam arī Latvijā."

   Vitālijs Rubšteins, One direktors: "Mēs esam lepni, ka esam starp pirmajām kompānijām, kas Latvijā piedāvā uz GPRS bāzētus pakalpojumus. LMT iniciatīva attīstīs Latvijas mobilo tirgu, kā arī dos papildu iespējas un labumus individuālajiem lietotājiem. Mēs esam pārliecināti, ka šī tehnoloģija nākotnē ļaus piedāvāt lietotājiem daudz plašāku pakalpojumus klāstu. Kā pirmo soli mēs piedāvājam saviem lietotājiem iespēju lasīt un sūtīt e-pastu, izmantojot mobilo telefonu. Nākamais solis būs spēļu un aplikāciju lejupielāde uz mobilo telefonu."

   Alvils Hincs, DEAC pārdošanas un marketinga departamenta vadītājs: "GPRS ir būtisks papildinājums DEAC un 118 sadarbībā tapušajai informācijas aprites sistēmai, kas iepriekš deva iespējas informāciju pieprasīt un piegādāt ar WWW, īsziņām un balss zvanu palīdzību. Ieviešot jaunus pakalpojumus, cenšamies būt oriģināli un novatoriski. Tāpēc mūsu kopējās sadarbības ar 118 pirmais GPRS pakalpojums būs vērsts uz palīdzību dominējošajai daļai autovadītāju, kas par sastrēgumiem uzzina, nokļūstot tajos."

   Uldis Lavrinovičs, DMC direktors: "Ātrgaitas datu pārraides pakalpojumu attīstība ļauj piedāvāt mobilo tālruņu lietotājiem jaunus izklaides un satura pakalpojumus, kas nebija iespējami agrāk lielā pārraidāmā datu apjoma dēļ. Starp tiem ir arī jaunākajos tālruņu modeļos lietojamie polifoniskie (daudzbalsu) zvanu toņi, kas izceļas ar daudz kvalitatīvāku un patīkamāku skanējumu, kā arī ar ievērojami ilgāku - vairāk nekā minūte - skanēšanas laiku. SIA Digitālais Mediju Centrs ir pirmā un šobrīd vienīgā kompānija Latvijā, kas piedāvā šādas melodijas (tiesa, ierobežotā daudzumā) LMT klientiem bez maksas un jau drīzumā lielā izvēlē arī par samaksu."

   GPRS datu pārraide LMT tīklā tika ieviesta šā gada jūnijā, sākotnēji tā bija pieejama Rīgā un Jūrmalā. Tagad GPRS var izmantot visā Latvijā, kur vien ir pieejams LMT sakaru tīkls. Līdz gada beigām LMT abonenti var bez maksas izmantot GPRS ne tikai mūsu valstī, bet arī viesabonēšanas režīmā Igaunijas EMT un Lietuvas Omnitel tīklā.

   Mobilie tālruņi, kas atbalsta GPRS datu pārraidi: Sony Ericsson T39m, T65s, T68i, T68m, R520m; Motorola Talkabout 192, V.60, V.66, Accompli 008, Timeport 260, Timeport 280; Nokia 6310, 6310i, 6510, 8310, 3510, Samsung SGH-Q200; Siemens S45i, ME45i, M50. Gandrīz visi šie tālruņi ir pieejami Latvijā.

   LMT sakaru tīklā darbojas aptuveni 15 tūkstoši GPRS tālruņu un to skaits strauji pieaug: kopš 2001. gada decembra GPRS tālruņu skaits LMT tīklā palielinājies desmitkārt.

   Šā gada 15. septembrī LMT klientu skaits bija 430 254, tas ir 18,42% Latvijas iedzīvotāju. LMT sakaru tīkls klāj 95,10% Latvijas teritorijas, nodrošinot sakarus 95,63% Latvijas iedzīvotāju.

   Dalīties ar saiti