Palīdzība

   2013. gada 26. jūlijs

   LMT klientiem nodrošina kvalitatīvus sakarus vasaras masu pasākumos

   Ņemot vērā straujo viedtālruņu skaita un interneta patēriņa pieaugumu, Latvijas Mobilais Telefons (LMT) šogad veicis būtiskus priekšdarbus, lai masu pasākumu laikā klientiem nodrošinātu pakalpojumus ierasti augstā kvalitātē. Ieguldīto darbu pozitīvi jau novērtējuši LMT klienti, kas apmeklējuši lielākos šī gada mūzikas pasākumus – Vispārējos Dziesmu un Deju svētkus, LMT Summer Sound Liepājā un mūzikas festivālu Salacgrīvā.

   LMT klienti ir īpaši sociāli aktīvi, labprāt piedalās dažādos sabiedriskos pasākumos un plaši izmanto modernās mobilo sakaru iespējas. Dziesmu un Deju svētki noslēguma koncertā Mežaparkā pulcēja vairāk nekā 38 tūkstošus LMT klientu. Liepājas LMT Summer Sound festivālu apmeklēja vairāk nekā 18 tūkstoši LMT klientu un tie ir 2,4 reizes vairāk cilvēku salīdzinājumā ar klientiem, kas ikdienā šai vietā izmanto LMT pakalpojumus. Savukārt pagājušajā nedēļas nogalē mūzikas festivālā Salacgrīvā viesojās vairāk nekā 20 000 LMT klientu, kas aktīvi izmantoja arī plašās viedtālruņu iespējas un mobilo internetu. Salīdzinājumā ar LMT pakalpojumu lietotājiem Salacgrīvā ikdienā tas ir vairāk nekā 5 reizes lielāks klientu skaits.

   No tālruņiem Dziesmu un Deju svētku noslēguma koncerta laikā visvairāk izmantota Nokia – 41%, Samsung – 21% un Apple – 20 %. Savukārt LMT Summer Sound laikā 35% no LMT klientiem, kas apmeklēja šo pasākumu, lietoja Nokia tālruni, 23% Apple un 22% Samsung. Salacgrīvas festivālā pagājušajā nedēļas nogalē vispopulārākais tālrunis LMT klientu vidū bija iPhone, ko lietoja 34% klienti. 28% izmantoja Nokia tālruni un 18% - Samsung. Pasākumu laikā ievērojami aktīvāk kā citus gadus klienti izmantojuši arī LMT mobilo internetu. Salīdzinājumā ar ikdienas patēriņu Dziesmu un Deju svētku laikā datu apjoms pieauga par 2,4 reizēm, LMT Summer Sound – 1,6 reizēm un festivālā Salacgrīvā – par 3,8 reizēm.

   Lai nodrošinātu LMT klientiem ikdienā ierastās mobilo sakaru ērtības arī svētkos, LMT tehniskā komanda šogad bija ieviesusi vairākus jaunus papildu risinājumus. Daudz pozitīvas atsauksmes esam saņēmuši par stabiliem un kvalitatīvajiem sakariem Dziesmu un Deju svētku laikā, kur pasākuma teritorijā tika uzstādītas divas pārvietojamās bāzes stacijas, papildus tehnika nodrošināta svētku skatuvei un paplašināta arī pārējo bāzes staciju jauda ap pasākuma norises vietu. Pirms Dziesmu un Deju svētkiem šis risinājums tika izmēģināts arī The Killers koncertā, kur visiem apmeklētājiem bija iespēja izmantot LMT bezmaksas Wi-Fi internetu.

   Liepājā LMT klientiem pieejams arī ātrgaitas 4G platjoslas internets. Uz LMT Summer Sound festivāla laiku tika paplašināta apkārtējo bāzes staciju jauda, kā arī galvenajai skatuvei un LMT Jūtūbes ballītei tika uzstādītas papildu bāzes stacijas. Pie telšu pilsētiņas bija aizvesta pārvietojamā bāzes stacija. Apmeklētājiem pasākuma laikā bija pieejams arī bezmaksas LMT Wi-Fi internets.

   Salacgrīvā bija tehniski sarežģītākais pasākums, jo ikdienā pilsēta nav tik blīvi apdzīvota kā Rīga un Liepāja. LMT tehniskā komanda nopietni gatavojās, lai arī šajā festivālā klienti varētu ērti izmantot savu telefonu un mobilo internetu, jo arī iepriekšējā gadā to apmeklēja rekordliels LMT klientu skaits ar viedtālruņiem. Salacgrīvā sakarus nodrošina divas LMT stacionārās bāzes stacijas. Speciāli festivālam LMT tehniskā komanda uzstādīja papildu vēl trīs pārvietojamās bāzes stacijas un palielināja arī maģistrālā pārraides pieslēguma jaudu.


   Dalīties ar saiti