Palīdzība

   2005. gada 9. jūnijs

   LMT klienti var skatīties Mobilo TV

   No 9. jūnija LMT klientiem ir pieejams pakalpojums Mobilā TV, kas ļauj mobilajā tālrunī skatīties televīzijas pārraides gan tiešraidē, gan iepriekš sagatavotus sižetus. Pašlaik mobilajā tālrunī redzamas LNT un TV5 piedāvātās televīzijas pārraides.

   LMT prezidents Juris Binde: „Mobilā televīzija iezīmē jauna laikmeta sākumu mūsdienu izpratnē par to, kā uztveram televīziju. Savā ziņā to var salīdzināt ar vēsturiskiem brīžiem kino un TV attīstības vēsturē, jo televīzijas vērošana mobilā telefona ekrānā raisa tikpat neparastas izjūtas, kā savulaik skaņu filmas vai krāsu televizora parādīšanās.”

   Pakalpojums Mobilā TV darbojas, izmantojot multivides straumēšanas principus, kas plaši tiek izmantoti internetā un ir pielāgoti darbībai GSM/UMTS sakaru tīklā. Galvenā atšķirība no multivides lejupielādes ir tā, ka, straumējot saturu, tas netiek saglabāts, bet uzreiz tiek atskaņots telefonā. Izmantojot multivides straumēšanu, var skatīties un klausīties izvēlēto saturu uzreiz, netērējot laiku lejupielādei un saglabāšanai.

   Mobilā TV ir pieejama visiem LMT abonentiem, kuri lieto GPRS datu pārraidi. Lai lietotu Mobilo TV, tālrunim ir jāatbalsta multivides straumēšanu, un lietotājam ir jāveic telefona parametru konfigurācija. Ja tālrunis atbalsta konfigurācijas parametru saņemšanu ar īsziņu (visi Nokia, SonyEricsson, kā arī citu ražotāju jaunākie modeļi), tad Mobilās TV parametrus var saņemt kopā ar GPRS parametriem, nosūtot PG uz pakalpojuma kodu 9319988. Ja mobilais tālrunis neatbalsta parametru saņemšanu ar īsziņu, tad Mobilās TV konfigurācija ir jāveic pašam, norādot ka straumēšanai tiks izmantots GPRS pieejas punkts video.lmt.lv. Plašāka informācija par konfigurācijas parametriem ir pieejama LMT mājas lapā internetā.

   Šobrīd LMT piedāvā skatīties LNT un TV5 tiešraides LMT WAP mājas lapā, kā arī noskatīties interesantākos ziņu un izklaides sižetus TVNET WAP portālā wap.tvnet.lv/tv. Lai skatītos LNT un TV5 tiešraides, mobilā tālruņa WAP pārlūkprogrammā jāatver LMT WAP mājas lapa www.lmt.lv/wap un jāizvēlas Mobilā TV. Straumētais saturs tiek piedāvāts četrās dažādās plūsmās, kas atšķiras ar attēla un skaņas kvalitāti. Mobilā TV ir optimizēta lietošanai, izmantojot EDGE vai UMTS datu pārraidi.

   Pakalpojuma Mobilā TV tarifikācija būtiski atšķiras no GPRS tarifiem, jo maksa tiek aprēķināta par laiku neatkarīgi no patērētā datu apjoma – Ls 0.0496 par minūti. Tarifikācija tiek uzsākta brīdī, kad telefons sāk atskaņot straumēto saturu. Pārtraucot atskaņošanu un atgriežoties pie WAP pārlūka, atkal ir jāmaksā par patērēto datu apjomu.

   Jāņem vērā, ka, lietojot pakalpojumu ārvalstīs, tiek ieturēta divkārša maksa gan par patērēto datu apjomu (pēc ārvalstu operatora noteiktajiem GPRS tarifiem LMT abonentiem), gan par savienojuma laiku (pēc LMT noteiktajiem Mobilās TV tarifiem).

   Dalīties ar saiti