Palīdzība

   2018. gada 20. aprīlis

   LMT kāpina apgrozījumu, pieslēgumu skaitu un investīcijas

   Pateicoties pārdomātai attīstības stratēģijai, mobilo datu patēriņa pieaugumam un jaunu pakalpojumu attīstībai, 2018. gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo ceturksni, LMT turpinājis stabilu izaugsmi. LMT apgrozījums šajā periodā pieaudzis par 5,3 %, sasniedzot 49,6 miljonus eiro, savukārt klientu pieslēgumu skaits – par 4,6 %, sasniedzot 1,26 miljonus. Investīcijas tehnoloģiju infrastruktūrā un jaunu, eksportspējīgu pakalpojumu attīstībā sasniedz 5,9 miljonus eiro – par 5,6 % vairāk nekā pērn gada pirmajā ceturksnī.

   “Šī gada februāris ieies vēsturē ar to, ka LMT pirmo reizi piedalījās pasaules lielākajā mobilo tehnoloģiju notikumā Mobile World Congress Barselonā, kuram šogad bija vairāk nekā 107 tūkstoši apmeklētāju. Tur iepazīstinājām ar vairākām Latvijā veidotām inovācijām - jaunākajiem risinājumiem 5G tīkla attīstībā, kā arī viedās pilsētvides, dronu, bezpilota auto, aizsardzības un mobilā satura  jomā. Šobrīd, sadarbojoties ar vietējiem un starptautiskajiem uzņēmumiem, kā arī universitātēm, turpinām attīstīt ar 5G tīklu un lietu internetu saistītās inovācijas, gatavojot eksportspējīgus produktus,” uzsver Juris Binde, LMT prezidents.

   Gatavojoties 5G, 2018. gada 1. ceturksnī uzsākām testus 1500 MHz diapozonā, ieviešam jaunāko interneta protokola standartu IPv6 un turpinām izbūvēt jaunas ar 5G tīklu saderīgas bāzes stacijas. Turpinot sadarbību ar aizsardzības nozari, pirmo reizi ar LMT kiberpoligonu mūsu eksperti piedalījās NATO apvienotās kiberaizsardzības izcilības centra mācībās. Tāpat sadarbībā ar Latvijas Universitāti šogad prezentējām unikālu pētījumu platformu lielo datu analīzei. Izmantojot mobilā tīkla aktivitātes datus ir iespējams pieņemt ekonomiski pamatotākus lēmumus pašvaldību ekonomiskās aktivitātes analīzē, pilsētvides, transporta plūsmas un pakalpojumu attīstības plānošanā.

   Joprojām turpina pieaugt mobila interneta popularitāte. LMT Internets telefonā lietotāju skaits pirmajā ceturksnī pieaudzis par 19% un datu pārraides apjoms – par 61%. Savukārt biznesa klienti 2018. gadā arvien plašāk izmanto LMT izstrādātos inovatīvos mobilos biznesa efektivitātes rīkus, tostarp, mobilo zvanu centrāli Zvanu pārvaldnieks un Elektronisko darba laika uzskaites sistēmu.

   LMT EBITDA (peļņa pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem) pieaugusi par 7,4%, sasniedzot 16,1 miljonu eiro.

   Dalīties ar saiti