Palīdzība

   2017. gada 21. septembris

   LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

   Mobilās tehnoloģijas mūsdienās spēj būt tikpat spēcīgs ierocis kā bruņutehnika, tāpēc Latvijas Mobilais Telefons (LMT) izstrādā valsts aizsardzības mobilo platformu “Viedsargs” ar militāro lietu internetu. Produkts top sadarbībā ar Aizsardzības ministriju (AM), Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), un tas ir iecerēts arī eksportam citās NATO dalībvalstīs.

   “Viedsarga” projekts šobrīd ir izstrādes stadijā, kas tiek veidots kā informācijas platforma valsts aizsardzības jomas dalībniekiem. Tā būs speciāli pielāgota militārajām vajadzībām un ar īpašu risinājumu datu aizsardzībai. LMT plāno izveidot arī mobilo kiberpoligonu, kas, iespējams, ļautu Latvijai attīstīties kā NATO valstu mobilo sakaru tīkla drošības kompetences centram.

   “Man ir patiess gandarījums par to, ka LMT un RTU ir izrādījušas iniciatīvu sadarboties, lai attīstītu jaunus mobilos risinājumus tieši nacionālās drošības un valsts aizsardzības jomās. Šis ir arī spilgts piemērs tam, ka mūsu valstī ir augstas klases speciālisti, kuri var konkurēt un faktiski jau konkurē starptautiskā līmenī. Šajā gadījumā var droši teikt, ka LMT kā viens no inovatīvākajiem Latvijas uzņēmumiem ir spēris nozīmīgu soli pretim moderno tehnoloģiju izmantošanai valsts aizsardzības jomā,” uzsver aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.  

   “Izmantojot mobilo tehnoloģiju priekšrocības, iespējams panākt ļoti augstu operativitāti valsts aizsardzības spēku informācijas apmaiņā. Savukārt, attīstot militāro lietu internetu un izmantojot informācijas iegūšanā dažādus sensorus, “Viedsarga” platforma ļaus iegūt daudz plašāku un precīzāku informāciju, turklāt reālā laika režīmā. Gudri cilveki un inovatīvas tehnoloģijas ir Latvijas zelts un nafta, kas jāliek lietā, lai stiprinātu mūsu aizsardzību un celtu dzīves līmeni valstī,” norāda LMT prezidents Juris Binde.


   Dalīties ar saiti