Palīdzība

   2002. gada 10. jūnijs

   LMT ievieš GPRS

   Sākot ar 10. jūniju "Latvijas Mobilā Telefona" klienti var izmantot GPRS datu pārraidi. Pakalpojuma ieviešanas pirmajā posmā tas būs pieejams bez maksas. Līdz rudenim GPRS datu pārraide darbosies Rīgā un Jūrmalā, bet, uzsākot komerciālu pakalpojuma darbību, tā tiks nodrošināta visā Latvijas teritorijā. Piedāvājot GPRS, LMT kārtējo reizi apliecina savu tirgus līdera pozīciju un vadošo lomu jaunu tehnoloģiju ieviešanā.

   LMT viceprezidents Andris Forstmanis: "GPRS ir principiāli jauna datu pārraides tehnoloģija, kas Latvijā tiek piedāvāta pirmoreiz. Līdzīgi kā Internets, tā ir vide, kurā uzņēmumiem iespējams piedāvāt savus pakalpojumus. GPRS ir izmantojams kā esošo, tā arī jaunu pakalpojumu ērtai nogādāšanai līdz klientam - mobilā tālruņa lietotājam."

   "Sākotnēji GPRS datu pārraide būs pieejama par brīvu, lai LMT abonenti un potenciālie pakalpojumu sniedzēji varētu ar to iepazīties. GPRS tālruņu skaits LMT tīklā tuvojas desmit tūkstošiem un pieaug ļoti strauji. Arī veikalu plauktos GPRS mobilie tālruņi ir pietiekami plašā izvēlē, tādēļ man ir pamats ticēt, ka GPRS iemantos nezūdošu popularitāti līdz ar jaunu, tam piemērotu, pakalpojumu parādīšanos", uzskata Andris Forstmanis.

   Ar GPRS pieslēgumu mobilā telefona lietotājs var daudz ērtāk un ātrāk piekļūt WAP lapām vai, piemēram, izmantot GSM tālruni kā datora modemu, lai sūtītu e-pastu un "sērfotu" Internetā.

   Visiem LMT abonentiem, kuriem ir GPRS tālruņi, šodien tiks nosūtīta īsziņa ar aicinājumu izmēģināt jauno iespēju. Lai pakalpojumu aktivizētu, klientam tikai jānosūta atbildes īsziņa ar burtu G. Par GPRS ieviešanas pirmā posma beigām un komerciālas izmantošanas sākumu abonenti arī tiks savlaicīgi informēti ar īsziņu palīdzību. Lai turpinātu izmantot GPRS arī pēc ieviešanas posma, to būs jāpieslēdz tāpat, kā jebkuru citu LMT pakalpojumu.

   Intensīviem datu pārraides lietotājiem pagaidām ērtāk izmantot LMT piedāvāto "HSCSD - ātrgaitas datu pārraidi", kas joprojām nodrošina Latvijā augstāko GSM tīklā pieejamo datu pārraides ātrumu -38.4 Kb/s, turklāt visā Latvijā.

   GPRS (General Packet Radio Service) ir jauna datu pārraides tehnoloģija GSM mobilo sakaru tīklā, kas izmanto pakešu komutācijas principu. Informācija tiek sadalīta vairākās daļās jeb datu paketēs, kas neatkarīgi viena no otras tiek nosūtītas vai saņemtas. Piemēram, nosūtot e-pasta vēstuli, tā tiek sadalīta vairākās mazās paketēs un pārsūtīta caur sakaru tīklu. Katrai datu paketei ir pievienota galamērķa adrese un informācija par nosūtāmo e-pasta daļu. Datu paketes var ceļot pa dažādiem ceļiem tīkla ietvaros, un, sasniedzot galamērķi, tās var sakārtot pareizajā secībā un iegūt sākotnējo dokumentu. Izmantojot tādu pašu metodi, norisinās datu pārraide Internetā.

   GPRS datu pārraides ātrums ir atkarīgs no telefona aparāta, tīkla noslodzes un vienlaicīgi strādājošo lietotāju skaita šūnas ietvaros. Kopējais pieejamais datu pārraides ātrums tiek dalīts starp visiem lietotājiem. Atkarībā no tīkla ietilpības un konfigurācijas, šis ātrums var mainīties. LMT tīklā vidējais GPRS datu pārraides pagaidām sasniedz aptuveni 25 Kb/s.

   Mobilie tālruņi, kas atbalsta GPRS datu pārraidi: Sony Ericsson T39m, T65s, T68i, T68m, R520m; Motorola Talkabout 192, V.60, V.66, Accompli 008, Timeport 260, Timeport 280; Nokia 6310, 6310i, 6510, 8310; Samsung SGH-Q200; Siemens S45i, ME45i, M50. Gandrīz visi šie tālruņi ir pieejami Latvijā.

   Dalīties ar saiti