Palīdzība

   2018. gada 17. jūlijs

   LMT iestājas starptautiskajā 5G Automotive asociācijā

   2018. gada jūlijā LMT kā pirmais no Baltijas telekomunikāciju uzņēmumiem uzņemts starptautiskajā 5G Automotive asociācijā (5GAA). Iestāšanās asociācijā ir stratēģisks Latvijas Mobilā Telefona (LMT) solis, jo 5G balstītas savienoto auto tehnoloģiju inovācijas ir viena no uzņēmuma darbības prioritātēm.

   5GAA koordinators Mihaels Naves, Qualcomm vecākā direktore valdības attiecībās Anne-Lise Tībelmonta un LMT prezidents Juris Binde


   5GAA mērķis ir apvienot vadošos auto ražotājus, sensoru ražotājus, publiskā un akadēmiskā sektora spēlētājus, kā arī telekomunikāciju industrijas līderus no dažādām valstīm kopīgam darbam inteliģento transporta tehnoloģiju attīstībā. To dibinājuši AUDI AG, BMW Group, Daimler AG, Ericsson, Huawei, Intel, Nokia un Qualcomm Incorporated, un tajā šobrīd jau ir vairāk nekā 90 biedru, arī LMT.
   Kooperatīvās inteliģentās transporta sistēmas (C-ITS) ļauj savā starpā sazināties gan uz ceļa vienlaikus esošiem automobiļiem, gan auto un luksoforiem, ceļazīmēm vai citiem ceļu infrastruktūras elementiem, saskaņojot to darbības. Piemēram, tuvojoties neatliekamās palīdzības mašīnai, tai tiek nodrošināts t.s. zaļās gaismas koridors. Rezultātā satiksme kļūst drošāka, ātrāka un ērtāka.

   “90% ceļu negadījumu izraisa cilvēciskas kļūdas. Tehnoloģijas var palīdzēt novērst šīs kļūdas vai mazināt to sekas. Tā kā inteliģentajām transporta sistēmām jādarbojas vienoti ārpus vienas valsts ģeogrāfiskām robežām, ļoti svarīgas ir starptautiskas partnerības, visu iesaistīto nozaru un publiskā sektora sadarbība, lai nodrošinātu vienotus tehnoloģiju standartus un sistēmu informācijas apmaiņu, kā arī atbilstošu tiesisko regulējumu,” nepieciešamību iesaistīties 5G Automotive asociācijā pamato LMT prezidents Juris Binde.

   Jūlija vidū Parīzē 5GAA veica pirmās savienoto auto tehnoloģiju klātienes demonstrācijas Eiropā, kurās spēju brauciena laikā sazināties kā savā starpā, tā ar apkārtējo vidi demonstrēja automobiļu ražotāji BMW, Ford un PSA grupa.

   LMT sadarbībā ar ASV tehnoloģiju uzņēmumu Qualcomm un 5GAA šī gada vasarā organizēja pirmo Baltijas Apvienoto inteliģento transporta sistēmu (C-ITS) forumu. Tajā piedalījās publiskā sektora, augstskolu, industrijas pārstāvji no Latvijas un Somijas. Dalībnieki vienojās par nepieciešamību veidot “Baltijas digitālo transporta koridoru” no Helsinkiem līdz Tallinai, Rīgai un Viļņai, perspektīvā plānojot izbūvi arī ārpus Baltijas. Šāds digitālais transporta koridors sniegs būtisku laika ietaupījumu kravu pārvadātājiem, šķērsojot robežas, paaugstinās satiksmes drošību, ietaupīs degvielu un samazinās kaitīgo izmešu ietekmi uz vidi. Foruma ietvaros Qualcomm pārstāvji apliecināja, ka Latvijai un LMT ir augsts sadarbības potenciāls C-ITS attīstībā.

   Ieskats inteliģento transporta risinājumu lietojumos pieejams infografikā un video 5GAA mājas lapā.

   PAR LMT
   LMT ir klientu skaita, apgrozījuma un tīkla pārklājuma ziņā lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko klientu apkalpošanas tīklu. Kā inovāciju līderis tirgū, LMT jau šobrīd klientiem piedāvā pilna spektra, augstas kvalitātes telekomunikāciju pakalpojumus - balss sakarus, ātrgaitas mobilo internetu bez apjoma ierobežojumiem, kā arī mobilo televīziju LMT Straume un LMT Mājas viedtelevīziju.

   Dalīties ar saiti