Palīdzība

   2007. gada 8. februāris

   LMT dāvina dzirdes diagnostikas aparātus visu rajonu dzemdību nodaļām

   LMT savu 15 gadu jubileju sagaida ar 122 tūkstošus latu vērtu dzirdes diagnostikas aparātu dāvinājumu visām Latvijas sertificētajām dzemdību nodaļām.

   Šī gada sākumā aprit 15 gadi kopš LMT dibināšanas. Šo gadu laikā LMT ir kļuvis par vienu no Latvijas veiksmīgākajiem uzņēmumiem – gan kā kvalitatīvu un modernu telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējs, nodokļu maksātājs, iecienīts zīmols, gan arī kā darba devējs un sociāli atbildīgs uzņēmums. Rosinot arī citus Latvijas uzņēmumus būt atbildīgiem, LMT savā dzimšanas dienā pasniedz dāvanu visu Latvijas rajonu dzemdību nodaļām.

   LMT prezidents Juris Binde: „Ziedojums dzemdību nodaļām ir viens no daudzajiem labajiem darbiem, ko LMT dara kā sociāli atbildīgs uzņēmums, kuram rūp savas valsts un tās iedzīvotāju labklājība. 2005. gadā LMT veica Latvijas medicīnas vēsturē lielāko ziedojumu vairāku simtu tūkstošu latu apmērā, dāvinot kohleāros dzirdes implantus, taču kopumā LMT labo darbu saraksts ir ļoti garš un aptver sabiedrībai nozīmīgus projektus arī izglītības, sporta, mākslas un vides jomā.”

   Latvijas Bērnu dzirdes centra vadītāja Sandra Kušķe: „Dzirdes traucējumi bērniem norit klusā, slēptā traucējumu veidā, jo agrīnā vecumā bērni nevar pastāstīt, ka viņi dzird sliktāk, tāpēc savlaicīgi nenoteikti dzirdes traucējumi turpmākajā dzīvē bērnam rada gan valodas, gan runas attīstības problēmas un vēlāk arī psiholoģiskas un sociālas neveiksmes. Savlaicīga dzirdes traucējumu atklāšana ir priekšnoteikums bērnu ar paliekošiem dzirdes traucējumiem veiksmīgai rehabilitācijai un valodas attīstībai.”

   Katrs dzirdes diagnostikas aparāts GSI 70 Automated OAE Screener ir vairāk nekā 4000 latu vērts, un tādu saņems ikviena sertificēta dzemdību nodaļa Latvijā, kā arī tās dzemdību nodaļas, kas līdz 8. novembrim bija iesniegušas dokumentus sertifikācijai. Pavisam LMT dāvina 34 diagnostikas aparātus, ko dzemdību nodaļas saņems janvārī un februārī. Bērnu dzirdes centrā notiks dzirdes diagnostikas aparāta lietošanas apmācības.

   Dāvināto aparātu galvenā priekšrocība ir agrīna paliekošu dzirdes problēmu diagnostika. Līdz šim par bērnu dzirdes traucējumiem vecāki dažkārt uzzināja tikai tad, kad bērnam bija jāsāk runāt. Bērnu dzirdes centrs vairākkārt norādījis, ka trūkst diagnostikas aparātu, taču valsts atsaucība to iegādei līdz šim nebija saņemta. Līdz ar LMT dāvinājumu valstī būs atrisināta bērnu agrīnas dzirdes diagnostikas problēma.

   Pateicoties LMT dāvinājumam, sākot ar 2007. gada martu, dzirdes diagnostikas rezultātus varēs atspoguļot ikviena jaundzimušā izrakstā no dzemdību nodaļas.

   Dalīties ar saiti