Palīdzība

   2008. gada 23. janvāris

   LMT dāvina dzirdes aparātus 100 tūkstošu latu vērtībā

   Latvijas Mobilais Telefons dāvina visiem Rīgas 218. bērnudārza bērniem šobrīd modernākās FM klausīšanās ierīces kopā ar digitālajiem dzirdes aparātiem. Vērienīgais ziedojums 100 tūkstošu latu apjomā ir ļoti būtisks šo bērnu dzīvē, jo aparāti ļauj viņiem skaidrāk sadzirdēt teikto un tādējādi iemācīties arī runāt, lasīt un rakstīt.

   LMT prezidents Juris Binde: "Latvijas Mobilais Telefons ir uzņēmums, kas vienmēr centies palīdzēt tiem, kam dzīvē neklājas viegli. LMT ir atbalstījis Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, uzņēmuma gādībā ir arī vairākas sociālās aprūpes organizācijas. Sadarbībā ar Latvijas Bērnu dzirdes centru ir paveikts daudz labu darbu dzirdes jomas sakārtošanai valstī. 2006. gadā LMT ziedoja līdzekļus 26 kohleāro implantu iegādei visiem bērniem, kas uz to brīdi bija pieteikušies rindā. 2007. gadā visas sertificētās dzemdību nodaļas Latvijā saņēma jaundzimušo dzirdes skrīninga aparātu, jo ir īpaši svarīgi dzirdes traucējumus atklāt jau agrīnā vecumā. Savukārt šogad dāvinātā FM aparatūra ļaus risināt paliekošas dzirdes problēmas bērniem ar mūsdienīgām un pasaulē atzītām metodēm."

   Latvijas Bērnu dzirdes centra vadītāja Sandra Kušķe norāda: "Dzīve ir komunikācija, un dzirde ir pirmais solis ceļā uz to. Mēs spējam atkārtot tikai to, ko esam sadzirdējuši un izpratuši kā teikto. Tāpēc LMT ziedojums tiem Latvijas bērniņiem, kuri izteikti smago dzirdes traucējumu dēļ apmeklē specializēto bērnudārzu Rīgā, ir ļoti nozīmīgs ieguldījums viņu dzīvē. Modernie dzirdes aparāti daudziem ļāvuši pirmo reizi skaidri sadzirdēt skaņas. Digitālais dzirdes aparāts teikto izceļ no fona trokšņiem, kas ir problēma valsts finansētajiem analogajiem aparātiem. Būtiski arī, lai šādus kvalitatīvus dzirdes aparātus sāktu lietot pēc iespējas ātrāk, jo, tikai vēl bērnam esot, cilvēka smadzenes spēj iemācīties atpazīt un saprast skaņās valodu."

   Moderno dzirdes aparātu Scola FM System ražotājs ir pasaulē atzīta Dānijas kompānija Widex, kuras speciālisti LMT dāvinājumu ir novērtējuši kā lielāko Baltijā un nozīmīgu arī Eiropas mērogā.

   Dalīties ar saiti