Palīdzība

   2023. gada 19. septembris

   LMT 5G testa vidē Biķerniekos aizvadīti autonomo auto testi un seminārs

   Turpinot attīstīt pirms vairākiem gadiem izveidoto 5G testa vidi Biķerniekos, vadošais pašmāju tehnoloģiju uzņēmums LMT kopā ar partneriem uzņēmis pirmo AUGMENTED CCAM Eiropas darbsemināru. Lai apspriestu fiziskās, digitālās un komunikācijas infrastruktūras, 5G un mākslīgā intelekta izmantošanas iespējas un izaicinājumus savienotai, sadarboties spējīgai un autonomai mobilitātei (CCAM), Rīgā pulcējās vairāki desmiti profesionāļu no 13 partnerības valstīm.

   “Nav noslēpums, ka, pateicoties mērķtiecīgajiem pūliņiem un ilgtermiņa investīcijām, Latvija ir viena no 5G līderēm Eiropā. To apstiprina arī fakts, ka mūsu Biķerniekos izveidoto 5G testa vidi atzinīgi novērtē un labprāt praktiski izmanto starptautiskie partneri. Autonomie transportlīdzekļi un viedā infrastruktūra, kas ir neatņemama nākotnes sastāvdaļa, nav iespējama bez stabilas, ātras un pieejamas mobilo datu pārraides. Tāpēc nav pārsteigums, ka tieši Biķernieku 5G testa vidi partneri izvēlējušies par norises vietu CCAM tik stratēģiski nozīmīgam pasākumam,” norāda LMT prezidents Juris Binde.

   Pasākuma laikā tā dalībnieki apsprieda četrus projektus, kas vērsti uz to, lai 2050. gadā visiem transportlīdzekļiem būtu pieejama 100% savienojamība reāllaikā. Liela uzmanība šajos projektos tiek pievērsta sadarbīgo inteliģento transporta sistēmu attīstībai, kas ļautu transportlīdzekļiem komunicēt reāllaikā ar infrastruktūru un saņemt nepieciešamo informāciju no infrastruktūras par notikumiem uz ceļiem. Tas savukārt ļaus ne tikai ievērojami uzlabot autonomo un savienoto transportlīdzekļu pieredzi, bet arī veicinās drošākas un efektīvākas satiksmes plūsmas visiem satiksmes dalībniekiem.

   AUGMENTED CCAM ir Horizon Europe projekts, kura mērķis ir izprast, saskaņot un novērtēt inovatīvus Fiziskās, digitālās un komunikācijas (PDI) infrastruktūras atbalsta risinājumus, lai veicinātu CCAM risinājumu masveida ieviešanu. Šajā projektā tiek izstrādāti un testēti 11 PDI atbalsta risinājumi septiņās testa vietās Latvijā, Francijā un Spānijā. LMT kopā ar citiem partneriem no Latvijas – VSIA “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) un Elektronikas un datorzinātņu institūtu (EDI) – šajā projektā piedalās kopš 2022. gada. LMT un EDI projekta laikā izstrādās četrus PDI risinājumus, savukārt LVC organizēs izmēģinājumu braucienus un nodrošinās augstas izšķirtspējas kartes testēšanas vietās Latvijā.

   Dalīties ar saiti