Palīdzība

   2006. gada 16. janvāris

   LMT 3G tīklā pieejams videozvans

   No 16. janvāra LMT UMTS sakaru tīklā darbojas videozvans. Izmantojot videozvanu, sarunas biedru var ne tikai dzirdēt, bet arī redzēt, turklāt iespējams parādīt gan vidi, gan citus klātesošos, tādējādi sarunai piešķirot vēl lielāku klātbūtnes efektu.

   LMT viceprezidents Andris Forstmanis: „Kad 2003. gada novembrī tika veikts pirmais tālruņa zvans LMT UMTS tīklā, tas bija videozvans, jo vislabāk demonstrēja trešās paaudzes mobilo sakaru iespējas – vienlaicīgu balss un liela ātruma video datu pārraidi. Kopš tā laika LMT klientiem ir kļuvusi pieejama gan UMTS datu pārraide ar ātrumu līdz 384 kilobitiem sekundē, gan arī Mobilā TV, kas ļauj tiešraidē vērot televīzijas pārraides mobilā tālruņa ekrānā. Tagad UMTS tālruņus lieto vairāk nekā divi tūkstoši LMT klientu, un tas ir pietiekami liels skaits, lai komerciālā režīmā piedāvātu iespēju izmantot videozvanu.”

   Videozvana pakalpojums ir pieejams visiem LMT klientiem, kas lieto atbilstošus UMTS tālruņus UMTS tīkla darbības zonā. Videozvanu pieslēdz, nosūtot īsziņu VZ+ uz pakalpojuma kodu 9319988.

   Pašlaik videozvans tiek piedāvāts iepazīšanās režīmā un ir jāmaksā tikai par zvanu saskaņā ar LMT datu pārraides tarifiem. Maksa par videozvanu, ņemot vērā pieslēguma veidu, ir no Ls 0.05 līdz Ls 0.0991 minūtē.

   LMT UMTS pārklājums tiek nodrošināts Rīgā. Ja tālrunis atrodas UMTS pārklājuma zonā, tas tiek norādīts mobilā tālruņa displejā ar simbolu 3G.

   Videozvana lietošana ir iespējama ar šādiem tālruņiem: Nokia 6630, Nokia 6680, Nokia N70, Nokia N90, Samsung SGH-Z130, Sony Ericsson K600i.

   Dalīties ar saiti