Palīdzība

   2006. gada 30. oktobris

   LMT 1. novembrī slēdz septiņu ciparu numurus

   1. novembrī saskaņā ar Latvijā notiekošo pāreju uz astoņciparu numerāciju mobilo sakaru tīklos, LMT pārtrauks savienot ar septiņciparu numuriem.

   Neliela daļa klientu joprojām turpina sūtīt īsziņas un zvanīt uz septiņciparu numuriem. Saskaņā ar LMT datiem šādu lietotāju ir mazāk nekā 10 % no visiem LMT klientiem. Arī neliela daļa ārvalstu operatoru kavējas ar jaunās Latvijas mobilo tīklu numerācijas ieviešanu savās centrālēs.

   Nākamos trīs mēnešus, zvanot uz septiņciparu numuru no LMT tīkla, joprojām tiks atskaņots informatīvs paziņojums par pāreju uz astoņciparu numerāciju, taču savienojums vairs netiks nodrošināts. Zvanot no citiem Latvijas fiksēto un mobilo sakaru tīkliem, attiecīgajam sakaru operatoram ir jāatskaņo savu paziņojumu par pāreju uz astoņciparu numerāciju un savienojums arī netiks nodrošināts.

   Tālruņa aparātā un SIM kartē saglabātos numurus LMT klienti var mainīt uz astoņciparu numuriem patstāvīgi, lietojot pakalpojumu Tālruņa datu sinhronizācija, kas pieejams LMT mājas lapas sadaļā Mans LMT. LMT ir vienīgais operators Latvijā, kas, rūpējoties par klientu ērtībām, piedāvā šādu iespēju. Turklāt pakalpojums Tālruņa datu sinhronizācija ļauj saglabāt un pēc tam atjaunot tālruņa kontaktu un kalendāra ierakstu rezerves kopiju.

   Numuru maiņu tālruņa aparātā iespējams veikt arī klātienē jebkurā LMT abonentu apkalpošanas centrā.

   Lai varētu nosūtīt īsziņas, ir jānomaina tālruņa aparātā esošo īsziņu centra numuru +3719202020 ar numuru +37129202020. Praktisku informāciju par to, kā nomainīt īsziņu centra numuru, var atrast tālruņa lietošanas instrukcijā vai piezvanot uz LMT diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000076.

   Pāreja uz astoņu ciparu numerāciju LMT ir izmaksājusi vairākus simtus tūkstošus latu. Galvenokārt izdevumi bija saistīti ar centrāles iekārtu papildu funkcionalitātes nepieciešamību, lai nodrošinātu datu bāzu izmaiņas un paralēlas septiņu un astoņu ciparu numerācijas darbību no 1. maija līdz 1. novembrim.

   1. oktobrī LMT klientu skaits bija 915 990 jeb 39.8% Latvijas iedzīvotāju. Līdz gada beigām LMT mobilo sakaru tīkls nodrošinās pārklājumu 97.82% iedzīvotāju 99.01% valsts teritorijas.

   Dalīties ar saiti