Palīdzība

   2003. gada 11. decembris

   Latvijas Mobilais Telefons saņem BSA sertifikātu

   11. decembrī autortiesību aizsardzības organizācijas Business Software Alliance (BSA) Latvijas komiteja piešķīra sertifikātu uzņēmumam Latvijas Mobilais Telefons SIA, kas apliecina LMT lietotās programmatūras likumību.

   "Ir labi, ka vadošie Latvijas uzņēmumi ne tikai lieto legālas programmas, bet arī pievērš uzmanību datorprogrammu pārvaldei un nepieļauj nelicenzēta programmnodrošinājuma izmantošanu. Kā viens no lielākajiem un veiksmīgākajiem Latvijas uzņēmumiem LMT ir pārliecinošs paraugs arī citiem lieliem uzņēmumiem, kā efektīvi pārvaldīt lietoto programmatūru, veiksmīgi un bez liekiem izdevumiem veicot informācijas tehnoloģiju bāzes modernizāciju un atjaunināšanu", atzīst BSA Latvijas komitejas valdes priekšsēdētājs Valdis Birkavs.

   Izmantojot licencētas datorprogrammas, LMT iegūst vēl drošāku, funkcionālāku un mūsdienīgāku informācijas tehnoloģiju infrastruktūru, kā arī nodrošina sev licencēšanas shēmu piedāvātās datorprogrammu atjaunošanas un modernizācijas priekšrocības.

   LMT prezidents Juris Binde: "LMT izpratnē laba biznesa prakse nozīmē ne tikai godīgu attieksmi pret uzņēmuma klientiem un sadarbības partneriem, bet arī licencēta programmnodrošinājuma lietošanu uzņēmuma mērķu sasniegšanai."

   Pirmos sertifikātus BSA piešķīris šā gada oktobrī laikrakstam Latvijas Vēstnesis un būvniecības kompānijai PBLC, kuriem programmatūras audita rezultātā konstatēta vienīgi licencētu datorprogrammu lietošana.

   Business Software Alliance ir bezpeļņas organizācija, kas dibināta ASV 1988. gadā, lai tās biedri vienoti cīnītos pret datorprogrammu nelegālu kopēšanu un izplatīšanu, tātad, datorprogrammu pirātismu. No 2001. gada 17. janvāra Latvijā darbojas sabiedriskā organizācija Business Software Alliance Latvijas komiteja.

   Dalīties ar saiti