Palīdzība

   2013. gada 31. janvāris

   2012. gadā LMT nostiprina līderpozīcijas tirgū

   Pagājušais gads Latvijas Mobilajam Telefonam (LMT) ir bijis īpaši veiksmīgs, jo, ieviešot pieslēgumu Brīvība, piesaistīti jauni citu operatoru klienti, savukārt lielās investīcijas tīkla attīstībā rezultējušās ar ieņēmumu pieaugumu no datu pārraides pakalpojumiem. Esam lielākais operators gan klientu skaita, gan apgrozījuma, gan tīkla pārklājuma ziņā, līdz ar to LMT joprojām pārliecinoši turas mobilo sakaru tirgus līdera pozīcijās.

   LMT prezidents Juris Binde Rezultāts, ar ko īpaši lepojamies, ir 40 % ieņēmumu pieaugumu no datu pārraides pakalpojumiem. Tas ir veiksmes stāsts, ko nodrošinājusi LMT agresīvā investīciju politika, pēdējo trīs gadu laikā ieguldot gandrīz 50 miljonus latu datu pārraides tīkla attīstībā visā Latvijas teritorijā. Šajā ziņā esam vismaz galvas tiesu pārāki par citiem operatoriem, jo LMT ātrgaitas mobilā interneta tīkls ir vairāk nekā uz pusi lielāks kā konkurentiem. Pats galvenais – saviem klientiem esam nodrošinājuši iespēju piekļūt un izmantot mūsdienu modernās tehnoloģijas, lai viņi varētu īstenot savas idejas un sasniegt mērķus. Šogad redzēsim arvien jaunus projektus, kur sadarbībā ar klientiem rasti efektīvi risinājumi, kā mobilo sakaru tīkls var palīdzēt biznesa attīstībā un uzlabot iedzīvotāju iespējas ikdienā.

   Lai arī pakalpojumi palikuši lētāki un tagad klienti par to pašu naudu var izmantot daudz plašākas mobilo sakaru iespējas, LMT 2012. gada apgrozījums saglabājies iepriekšējā gada līmenī, pēdējā ceturksnī pat pieaudzis sasniedzot 129 miljonus latu. Līdzvērtīgi uzņēmums 2012. gadā strādājis arī ar stabilu peļņu – 26 miljoni latu. EBITDA rādītājs arī joprojām ir augstā līmenī salīdzinājumā ar citu valstu mobilo sakaru operatoru sasniegumiem – 33,8%.

   Pagājušajā gada septembrī LMT ieviesa apvērsumu tirgū, piedāvājot klientiem jaunu pieslēgumu Brīvība ar neierobežotu sarunu minūšu un īsziņu skaitu uz visiem telekomunikāciju tīkliem Latvijā. Tas uzņēmumam ļāvis piesaistīt ap 20 tūkstošiem jaunu klientu, kas pārnāca no citiem operatoriem, un līdz ar to piespieda arī pārējos operatorus sekot LMT piedāvājumam. LMT joprojām klientu skaita ziņā ir lielākais mobilo sakaru operators Latvijā – kopējais klientu skaits ir virs miljona jau kopš 2007. gada, kad tas pirmo reizi sasniedza septiņu ciparu skaitli. 2013. gada 1. janvārī LMT klientu skaits bija 1 069 527.

   LMT joprojām ir vienīgais mobilo sakaru operators, kas saviem klientiem kā pilotprojektu piedāvā izmantot arī 4G tīkla iespējas ar jau optiskajam internetam līdzvērtīgu ātrumu. Pēdējos trīs gados LMT datu pārraides tīkla attīstībā investējis gandrīz 50 miljonus latu, un arī šogad uzņēmums neapstājas pie sasniegtā un plāno investīcijas tādā pašā līmenī. Kopš LMT dibināšanas kopējie kapitālieguldījumi sasnieguši vairāk nekā 300 miljonus latu.

   Kā augsts novērtējums LMT darbam ir daudzie apbalvojumi. LMT jau trešo gadu ir Uzņēmumu Reputācijas topa, Latvijas patērētāju Mīlētāko zīmolu un Latvijas iekārojamāko darba devēju topa augšgalā.

   Dalīties ar saiti