Palīdzība

   2012. gada 9. maijs

   Viedtelefoni stiprina tendenci darīt divus darbus vienlaikus

   Viedtālruņu lietotāju vidū novērojama jauna tendence – izmantot divus vai vairākus ekrānus vienlaikus (Dual Screening), noskaidrots otrajā LMT Tehnoloģiju Tendenču pētījumā. Android operētājsistēmas ekspansija pamatīgi skārusi arī Latviju - «gudro» telefonu segmentā visstraujāko popularitātes pieaugumu piedzīvo tieši Google izstrādātā sistēma, savukārt Apple pozīcijas mūsu valstī ir nesatricināmi stabilas.

   Dzīve šodien kļūst aizvien dinamiskāka. Pieaug vajadzība vienmēr būt sasniedzamam un tajā pašā laikā saglabāt piekļuvi informatīvajai telpai. Tādēļ viedtelefonu lietotāju vidū novērojama jauna tendence – izmantot vairākus ekrānus vienlaikus. Mobilās tehnoloģijas iespiežas televīzijas un interneta ikdienā, radot jaunu darbības vidi. Twitter un citu sociālo tīklu ziņu publicēšana TV tiešraidēs un raidījumos veicina ierīču paralēlu izmantošanu. Piemēram, šova „OKartes skatuve” dalībnieki raidījuma laikā saņem vērtējumu ne tikai no žūrijas, bet arī no sociālā tīkla Twitter lietotājiem – šova skatītāji paralēli izmanto TV, skatoties šovu un mobilo telefonu – rakstot ziņojumus sociālajos tīklos. Divekrānu režīms jeb Dual Screening ir ne tikai Latvijas, bet visas pasaules tendence.

   Attīstoties telefonu funkcionalitātei un iespējām, tie tiek mainīti aizvien biežāk. Pētījuma dati rāda, ka katru gadu jaunu telefonu iegādājas 10% aptaujāto. Lielākā daļa lietotāju mobilo tālruni maina vidēji reizi divos gados – tā dara 59% respondentu. Retāk kā reizi divos gados telefona aparātu iegādājas 29%. Mainot telefonus, aizvien biežāk Latvijas iedzīvotāji izvēlas viedtālruņus – 60% no LMT finansētajiem telefoniem ir tieši gudrie telefoni. LMT tīklā populārākie viedtālruņu modeļi ir iPhone4, Nokia 5230, iPhone4S un Samsung Galaxy S2. Kopā LMT tīklā šobrīd darbojas jau 150 000 viedtelefonu.

   Pēdējā gada laikā vērojama tendence, ka ar Android operētājsistēmu aprīkoti telefoni no tirgus izstumj Symbian operētājsistēmu, ko lielākoties izmanto Nokia tālruņos. Android augošo popularitāti nodrošina tas, ka šo operētājsistēmu izmanto vairāki ražotāji, tai skaitā šogad par lielāko mobilo telefonu ražotāju atzītais Samsung. Kopumā Android popularitāte aizvadītā gada laikā LMT tīklā ir divkāršojusies un sasniedz jau 34% no tirgus, ierindojot to pirmajā vietā. Otrajā vietā ir Symbian sistēma, kuras tirgus daļa pēdējā gada laikā ir sarukusi uz pusi. Savukārt iOS un iPhone tirgus pozīcijas ir nesatricināmi stabilas – vidēji katrs piektais LMT tīklā izmantotais telefons ir Apple.

   Otrajā Telia Sonera grupas Tehnoloģiju Tendenču pētījumā piedalījās vairāk nekā 7500 respondentu no deviņām valstīm. Latvijā aptauju veic Latvijas Mobilais Telefons (LMT). Pētījumā piedalījās arī Lietuva, Igaunija, Spānija, Kazahstāna un Ziemeļvalstis – Zviedrija, Norvēģija, Somija un Dānija.

   Par LMT

   LMT ir lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko tīkla pārklājumu un LMT mobilais internets ir pieejams visā tīkla pārklājuma zonā, kas ir 99% Latvijas teritorijas. Pašlaik ātrgaitas 3G tīkla pārklājums sasniedzis 90% Latvijas teritorijas.

   Kopš LMT dibināšanas kopējie kapitālieguldījumi sasnieguši gandrīz 300 miljonus latu, turklāt katru gadu LMT iegulda mobilo sakaru tīkla attīstībā ievērojami vairāk līdzekļu nekā konkurenti. Tas ļāvis izveidot vienu no modernākajiem sakaru tīkliem Eiropā, kas nodrošina augstu pakalpojumu kvalitāti. Šogad LMT palielinājis investīcijas līdz 18 miljoniem latu. Savukārt 20 gadu laikā LMT valstij nodokļos samaksājis vairāk nekā 350 miljonus latu un dividendēs, tai skaitā pastarpināti, vairāk nekā 215 miljonus latus. Kā augsts novērtējums LMT darbam, pērn saņemti arī virkne apbalvojumu. LMT jau trešo gadu ir Uzņēmumu Reputācijas topa augšgalā un atrodas Latvijas patērētāju Mīlētāko zīmolu un Latvijas iekārojamāko darba devēju topu virsotnē.

   Dalīties ar saiti