Palīdzība

   2021. gada 12. augusts

   Skolēniem noderīgi atradumi LMT e-veikalā

   Zns putkl izmanto telefonu


   Nereti skolas gaitu sākums ir robežlīnija, pie kuras vecāki nolemj –pienācis laiks bērnam sākt lietot savu pirmo telefonu. Savukārt lielākiem bērniem un jauniešiem aktualizējas nepieciešamība pēc planšetes vai klēpjdatora mācību projektu īstenošanai. Arī aizvadītais gads ar attālinātajām mācībām ir licis novērtēt, cik nepieciešamas skolēniem ir šādas iekārtas. Dažādas skolēniem noderīgas lietas var iegādāties gan LMT klientu centros, gan interneta veikalā. Ko tad dāvināt bērnam, atsākot skolas gaitas?

   Viedtālrunis (nesmādējiet arī mazlietotu!)

   Domas par to, vai skolēniem, sevišķi jaunākajās klasēs, ir vajadzīgs viedtālrunis, dalās. Daži uzskata, ka bērnam jābūt iespējai vienmēr sazvanīt vecākus un būt sazvanāmam pašam, citiem šķiet, ka tas ir tikai lieks traucēklis, kas novērš bērna uzmanību no saulainās bērnības. Tomēr agri vai vēlu viedtālrunis kļūs par nepieciešamību – kaut vai tāpēc, lai komunicētu ar klasesbiedriem, kas bērniem ir ļoti svarīgi.

   Ja vien neciešat no nepamatotiem aizspriedumiem, tālruņus, kas vēl nesen piedāvājumā bijuši paši stilīgākie un, ko tur slēpt, arī dārgākie, tagad savam skolēnam var iegādāties par demokrātiskām cenām. Mazlietoti telefoni ir lieliska alternatīva jaunām iekārtām, sevišķi domājot par jaunāko klašu skolēniem. Kamēr bērns vēl tikai mācās lietot viedtālruni, nav nepieciešama ne pati jaudīgākā kamera, ne lielākais ekrāns. Ja tomēr tas ir svarīgi, mazlietotu viedtālruņu klāstā var atrast īstas pērles, par kurām mazos apskaustu pat pieredzes bagāti lietotāji.

   Piemēram, Apple iPhone 8 64GB ar izturīga stikla un alumīnija ūdensdrošu korpusu piedāvā gana lielu un ātru 12 megapikseļu attēla sensoru, krāsu filtrus un optiskā attēla stabilizāciju fotogrāfijām un video. Tam ir vieds un jaudīgs A11 Bionic četru kodolu procesors, kas paveic uzdevumus par 70% ātrāk nekā vecāki modeļi. Šis telefons piedāvā bezvadu uzlādi un papildinātās realitātes iespējas Retina HD 4,7 collu ekrānā. Savukārt Android operētājsistēmas piekritēji novērtēs Samsung Galaxy S20, kas aprīkots ar pavisam jaunu kameru sistēmu, ko darbina mākslīgais intelekts. Ar 64 MP kameru aprīkotajam tālrunim ir īpaši augsta izšķirtspēja, lai uzņemtos attēlus varētu viegli apstrādāt, izgriezt vai pietuvināt. Turklāt viedtālruņos iebūvētais sensors var uztvert vairāk gaismas un nodrošināt izteiksmīgas fotogrāfijas pat sliktā apgaismojumā. 

   Klēpjdators – kā mammai un tētim

   Sieviete tur Lenovo klpjdatoru 

   Viegls, kompakts, progresīvs un jaudīgs – tieši tādam jābūt skolēna datoram, ko var ielikt somā un visur paņemt līdzi. Atliek vien izvēlēties Apple, Acer, Lenovo, Asus vai citu zīmolu – katram no tiem ir savas stiprās puses. 

   Viens no būtiskiem kritērijiem, kas jāņem vērā, ir ierīču savietojamība. Darbs ritēs daudz raitāk, ja lietotājs izmantos gan Apple datoru, gan telefonu vai attiecīgi Samsung viedtālruni kombinācijā ar atbilstošas operētājsistēmas datoru. Savietojamības nozīme ir sevišķi liela Apple ekosistēmā, tāpēc, ja tiek nolemts, ka skolēnam jākļūst par Apple lietotāju, – tā tam arī būs būt.

   Protams, izvēloties klēpjdatoru, jāņem vērā tādi parametri kā izmērs un svars, atmiņas apjoms, komplektācija utt. Tomēr gan Windows, gan Mac OS operētājsistēmas piedāvā plašu funkcionalitāti. Kurai platformai dot priekšroku – tas ir personīgās gaumes jautājums. Visticamāk, kādam no vecākiem ir savs iecienītais zīmols, ko ieteikt arī savam skolēnam. 

   Planšete – viss svarīgais vienmēr līdzi

   Filmas, fotogrāfiju apstrāde, mācības, darbs, spēles, lasīšana, radošais darbs, piezīmju veikšana – planšete ir kompakta iespēja ērti to visu paveikt vienuviet. Tā aizņem mazāk vietas un ir vieglāka par klēpjdatoru, kas ir svarīgi, kārtojot jau tā iespaidīga izmēra skolas somu, tomēr ļaus skolēnam paveikt visu mācībām nepieciešamo – pildīt mājasdarbus, meklēt informāciju internetā, veidot prezentācijas un piedalīties tiešsaistes mācību stundās. Darbam vai mācībām paredzētai ierīcei noteicošie izvēles kritēriji ir atmiņas apjoms, darbības ātrums un savietojamība ar citām ierīcēm. Neatkarīgi no tā, vai izvēlies Samsung, Apple vai cita zīmola planšeti, Tu iegādājies asistentu dažādām dzīves situācijām, tāpēc šo pirkumu ir vērts rūpīgi pārdomāt.

   Pirms planšetes iegādes noteikti jāizvērtē, ar kādām ierīcēm skolēns to lietos. Piemēram, darbam un mācībām var lieti noderēt gan irbuļi, gan pievienojamas tastatūras. Tā kā planšete nereti ir klēpjdatora alternatīva, lielākie planšetu ražotāji piedāvā vismaz pāris piederumu, kas ir lieliski savietojami ar izvēlēto ierīci, piemēram, Stylus Samsung Tab S7/S7+ S Pen. Tāpat būtisks apsvērums ir akumulatora darbības laiks. Vairums planšetu, pilnībā uzlādētas, darbojas 8–10 stundas, jaudīgākie modeļi – pat 15 stundas. Akumulatora darbības ilgums atkarīgs gan no tā, kādas darbības planšetē tiek veiktas, gan no ierīces nolietojuma pakāpes. Ja planšeti paredzēts lietot intensīvi un ilgi bez piekļuves strāvas avotam, iespējams, ir vērts apsvērt pārnēsājama akumulatoru bloka iegādi.

   Licencēta programmatūra

   Pat visdārgākais dators nebūs lietojams bez atbilstošas programmatūras. Ar vienu pirkumu e-veikalā var iegūt un lietot trīs tik ierastās un ērtās biroja programmas – Microsoft Word, Excel un PowerPoint – vienā PC vai Mac datorā bez papildu izdevumiem. Atjauninātās programmas ir pielāgotas Windows 10 operētājsistēmai un lietojamas bez interneta pieslēguma. Turklāt 60 dienas bez maksas var saņemt Microsoft klientu atbalsta dienesta palīdzību.izvēle.

   Aksesuāri iekārtu aizsardzībai

   Iekārtu aizsardzība ir svarīga ikvienam lietotājam, bet sevišķi pašiem mazākajiem, kuri grasās uzsākt skolas gaitas – un sava pirmā telefona lietošanu. Lai, izslīdot no mazajām rokām, telefons netiktu apskādēts, to lieliski pasargās skaists telefona vāciņš, piemēram, ar ziediem vai ar kaķi, kas priecēs mazās modes dāmas.

   Vienkārša dizaina cienītājiem lieliski noderēs telefona aizsargstikls vai aizsargplēve – tos var iegādāties gan LMT klientu centros, gan e-veikalā, izvēloties savam telefona modelim atbilstošu “mētelīti”. Tāpat soma lieti noderēs gan klēpjdatoram, gan planšetei, pasargājot mirdzošo korpusu un ekrānu no triecieniem, skrāpējumiem un mitruma.

   Elektriskais skrejritenis – jautrākam ceļam uz skolu

    Meitene brauc ar Xiaomi skrejriteni

   Ja skolēnam ir vismaz 14 gadu un iegūta velosipēda vadītāja apliecība, iespējams, pienācis laiks savam pirmajam personiskajam transporta līdzeklim! Pirmajam elektroskūterim nav obligāti jābūt astronomiski dārgam un jaudīgam. Apgūstot nepieciešamās braukšanas iemaņas, derēs arī piezemētāks modelis, piemēram, Xiaomi elektriskais skrejritenis, kas ir perfekta praktiskuma un gaumīga dizaina kombinācija. Elektromotors ar 600 W jaudu piedāvā trīs ātruma režīmus – kājāmgājēju (līdz 5 km/h), lai iekļautos plūsmā uz ietves, standarta (līdz 20 km/h) un sporta (līdz 25 km/h). Braucamrīka pamatnē iestrādātais 474 vatstundu akumulators uzglabā tik daudz enerģijas, lai ar vienu uzlādi nobrauktu līdz 45 km, turklāt kinētiskās enerģijas atgūšanas sistēma papildina bateriju bremzēšanas un ripošanas brīžos. Kad brauciens galā, trīs sekundēs elektroskūteri var salocīt un nest līdzi, jo tas sver tikai 14,2 kg.

   Pirms skrejriteņa iegādes noteikti jāpārrunā ar skolēnu ceļu satiksmes noteikumi un drošības pasākumi!

    

   Dalīties ar saiti