Palīdzība

   2014. gada 25. marts

   Populārākā aplikācija telefonos – Draugiem.lv

   Latvijā visbiežāk viedtālruņos lejupielādētā un lietotā aplikācija jeb lietotne ir Draugiem.lv, liecina Latvijas Mobilā Telefona (LMT) un GfK pētījums. 42% no iedzīvotājiem, kuri lieto internetu telefonā, ir lejupielādējuši šo aplikāciju savā tālrunī. Turklāt 27% no šiem cilvēkiem tā ir visbiežāk izmantotā aplikācija. 

   Otra populārākā lietotne ir Google meklētājs – to izmanto 36% no lietotājiem. Tas ļauj secināt, ka viedtālruni mēs bieži izmantojam, lai operatīvi atrastu informāciju. Savukārt trešā biežāk lejupielādētā (34%) aplikācija ir vēl viens sociālais portāls - Facebook.com un vietējā e-pasta aplikācija Inbox.lv (34%). 

   Ingmārs Pūķis, LMT viceprezidents: „Savulaik liela daļa Latvijas iedzīvotāju tieši dēļ Draugiem.lv vispār sāka lietot internetu. Vēlāk tā daudziem bija motivācija interneta pieslēgumu izmantot ne tikai darbā, bet arī mājās. Savukārt tagad, kā liecina LMT pētījuma dati, sociālie portāli ir galvenais saturs, ko lieto arī viedtālruņos.”

   Par to, ka mobilajās ierīcēs ir ērti aplūkot arī video saturu, liecina fakts, ka viedtālruņu lietotāju piektā populārākā aplikācija ir video portāls YouTube (32%). Pasaules tendences ļauj prognozēt, ka nākotnē galvenais ekrāns, kurā vērosim video saturu, būs tieši mobilās ierīces. Turklāt jau šobrīd Latvijā gandrīz puse datu apjoma LMT tīklā sastāda video pārraide.

   Biežāk lejupielādēto un lietoto aplikāciju vidū ir arī Google Chrome pārlūks (30%), Skype (28%), Google Map (28%). Bez jau pieminētās Inbox e-pasta aplikācijas, populāra ir arī Gmail (22%) lietotne.

   LMT pētījumu veicis GfK Custom Research Baltic 2013. gada decembrī visā Latvijā aptaujājot 1012 respondentus vecumā no 15 līdz 74 gadiem, izmantojot tiešo interviju metodi.

   PAR LMT
   LMT ir gan klientu skaita, gan tīkla pārklājuma, gan arī apgrozījuma ziņā lielākais mobilo sakaru operators Latvijā. Visā Latvijas teritorijā ir pieejams LMT ātrgaitas 3G internets - tā ir iespēja ikvienam jau tagad jebkurā vietā un laikā piekļūt plašajām digitālā satura iespējām. LMT ir pirmais mobilo sakaru operators, kas klientiem piedāvā arī moderno 4G tīklu ar visātrāko mobilo internetu. Šobrīd LMT 4G tīkls ir pieejams jau gandrīz 50% Latvijas iedzīvotāju. LMT ikgadējā „Uzņēmumu reputācijas topā” atzīts par uzņēmumu ar labāko reputāciju Latvijā, kā arī saņēmis augstāko novērtējumu kā sociāli atbildīgākā kompānija. Tāpat LMT ir „Latvijas patērētāju Mīlētāko zīmolu” un „Latvijas iekārojamāko darba devēju topa” augšgalā.


   Dalīties ar saiti