Palīdzība

   2019. gada 25. februāris

   Pasaules vadošo mobilo tehnoloģiju izstādē iepazīstinās ar Latvijā radītām inovācijām

   Šonedēļ no 25. līdz 28. februārim Barselonā norisināsies pasaulē vadošā mobilo tehnoloģiju izstāde Mobile World Congress (MWC). Līdzās ietekmīgākajiem telekomunikāciju un tehnoloģiju uzņēmumiem  jau otro reizi tajā piedalās arī Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kas demonstrēs Latvijā tapušās tehnoloģiskās inovācijas.

   Izstādē LMT apmeklētājus iepazīstinās ar tehnoloģiju inovācijām četros virzienos: ar produktiem citiem operatoriem – zvanu centrāles risinājumu mobilajā tīklā un Viedtelevīziju; ar digitālo ceļu un savienoto auto tehnoloģijām; ar lietu interneta sensoriem un vārtejām; ar glābšanas droniem ar datorredzi un bezpilota lidaparātu satiksmes pārvaldības risinājumu.

   “Startēt vienā no lielākajām mobilo tehnoloģiju izstādēm līdzās tādiem milžiem kā Samsung, Nokia, Google un Amazon ir ne tikai liels izaicinājums, bet arī apliecinājums tam, ka Latvijā varam radīt līdzvērtīgus produktus un inovatīvas tehnoloģijas. Turklāt līdz ar 5G tehnoloģiju ienākšanu iespējas īstenot pārdrošas idejas un radīt globāli konkurētspējīgus risinājumus kļūs vēl plašākas, tādēļ paredzams, ka Latvijas vārdu šāda mēroga pasākumos dzirdēsim arvien biežāk,” norāda LMT prezidents Juris Binde. Jāpiebilst, ka LMT ieguldījums tehnoloģiju inovāciju attīstībā jau izpelnījies starptautisku atzinību – uzņēmums šogad nominēts starptautiskajai telekomunikāciju balvai Global Mobile Awards 2019 (GLOMO Awards) divās kategorijās – “Eiropas 5G celmlauzis” un “Labākā mobilo tehnoloģiju inovācija” par LMT Viedtelevīziju.

   Vadošajā mobilo tehnoloģiju izstādē Mobile World Congress (MWC) LMT piedalās jau otro gadu, un arī šogad, lai atšķirtos no citiem izstādes dalībniekiem, tā inovāciju stends veidots kā savdabīgs laikmetīgās mākslas objekts. Šoreiz starptautisku atzinību guvušie Latvijas mākslinieki Katrīna Neiburga un Andris Eglītis 130m2 plašo stendu veidojuši no kūdras, lai simboliski parādītu, cik auglīga, organiska un īpaša ir Latvijas inovāciju ekosistēma.

   “Gadu simtiem Latvijas lielākā bagātība ir bijusi tās daba, un tā tas ir joprojām. Likumsakarīgi, ka arī mežiem un purviem LMT kopā ar partneriem ir radījuši pasaules mērogā unikālus dronu, mašīnredzes risinājumus un ģeolokācijas sistēmas, ar kuriem iepazīstinās starptautiskās izstādes apmeklētājus. Tādēļ, radot šo savdabīgo mākslas objektu, kas kalpos kā stends, vēlējāmies izcelt Latviju kā ilgtspējīgu un inovācijām auglīgu vidi,” skaidro māksliniece Katrīna Neiburga.

   Par kongresu
   MWC ir viens no pasaules vērienīgākajiem notikumiem mobilo tehnoloģiju jomā, kas šogad no 25. līdz 28 februārim norisināsies jau 32. reizi. Tas ik gadu pulcē vairāk nekā 110 000 apmeklētāju, dalībnieku un lektoru. Izstādē ierīču ražotāji, pakalpojumu sniedzēji un izstrādātāji savus jaunākos sasniegumus prezentē medijiem, potenciālajiem sadarbības partneriem un citiem interesentiem. MWC prezentētās tehnoloģijas un produkti nosaka gada aktuālās tendences, tāpēc dalībniekiem un viesiem šis ir ļoti nozīmīgs pasākums, kurā piedalās pasaules ietekmīgākie mobilo tehnoloģiju uzņēmumi.

   Papildinformācijai
   Elīna Lidere
   LMT preses sekretāre
   elina.lidere@lmt.lv

   Dalīties ar saiti