Palīdzība

   2021. gada 30. marts

   Noderīgi viedpalīgi Tavai ikdienai


   Dzīvojot viedpasaulē, kur inovatīvas tehnoloģijas ļauj savā starpā sazināties ne tikai cilvēkiem, bet arī lietām, nav nekāds pārsteigums, ka viedierīču klāsts kļūst arvien plašāks un plašāks. Laiku, kad viedās aproces un viedpulksteņi bija ekskluzīvi aksesuāri kaismīgāko tehnoloģiju entuziastu arsenālā, ātri un pašsaprotami nomainījusi jauna ēra, kurā organiski iekļaujas dažādi viedpalīgi mājai, ikdienai un veselībai. 

   Viedpalīgi sportam un veselībai 

   Sabiedrības dzīvesveidam ir tendence kļūt arvien “zaļākam” un veselīgākam, un tas nozīmē arī vairāk fizisko aktivitāšu. Viena no populārākajām ierīcēm aizrautīgiem sportistiem ir viedpulkstenis. Aprīkots ar plašāku funkcionalitāti nekā viedās aproces, kārtīgs sporta pulkstenis vairs nav ekskluzīva manta, gluži otrādi – tas ir mūsdienīgs stila elements un ērta, funkcionāla ikdienas palīgierīce – tāpat kā telefons. Tas ļauj saņemt zvanus, īsziņas un paziņojumus sporta nodarbību laikā, neizņemot telefonu no kabatas vai somas, kā arī sekot līdzi ikdienas aktivitātēm – ierīce darbojas kā soļu skaitītājs, pulsometrs, monitorē miegu, kalpo kā navigators, modinātājs un pat pults. Vairāk par viedpulksteņiem lasi šeit. 

   Iegūt visaptverošu priekšstatu par savu veselības un ķermeņa stāvokli nu iespējams arī ar viedo svaru palīdzību. Piemēram, Fitbit Aria Air ir viegli lietojama, intuitīva ierīce, kas seko līdzi svara un ķermeņa masas indeksa izmaiņām un automātiski nosūta datus uz Fitbit lietotni piesaistītajā viedierīcē, kur uzkrājas statistika un tiek veidoti pārskatāmi grafiki ērtai progresa izvērtēšanai. Aria Air automātiski atpazīst vairākus lietotājus un koplieto informāciju ar to viedierīcēm, izmantojot Bluetooth signālu. Tādēļ vari ļaut lietot svarus arī citiem un vienlaikus justies droši, ka Tavus datus neviens cits neuzzinās. Tikmēr Garmin viedie svari Index S2 palīdzēs mērķtiecīgam tievētājam vai muskuļu masas audzētājam saprast, vai esi uz pareizā ceļa. Tie ne vien mēra un iegaumē svara izmaiņas, bet arī nosaka ķermeņa tauku procentu, ķermeņa masas indeksu, muskuļu masas apjomu, kaulu masu un ūdens daudzumu ķermenī un noder arī grupu treniņiem, jo spēj iegaumēt pat 16 lietotāju datus. 

   Viedpalīgi drošībai 

   Vai kādreiz prāto, kas notiek mājās, kamēr Tevis tur nav? Jaunās paaudzes novērošanas kameras ļauj uzzināt atbildi no jebkuras atrašanās vietas! Viedās novērošanas kameras ir vieglas un mazas, tajās iestrādāta sejas atpazīšanas tehnoloģija un, savienojot ar viedtālruni, tās pastāvīgi ziņos par mājās vai uzņēmuma teritorijā notiekošo. Piemēram, āra novērošanas kamera EZVIZ C3N piedāvā trīs nakts redzamības režīmus un mākslīgā intelekta algoritmu cilvēku atpazīšanai. Ar profesionālu optiku un diviem infrasarkano staru sensoriem aprīkotā kamera pamanīs, ierakstīs un brīdinās par ikvienu viesi redzamības zonā – gan lūgtu, gan neaicinātu. Tajā arī iestrādāti divi gaismekļi, kas spēj izgaismot teritoriju un palīdz veikt kvalitatīvu krāsu ierakstu pat nakts melnumā. Savukārt miniatūro lodveida kameru EZVIZ C6T var piestiprināt, kur vien vēlies, un savienot ar viedtālruni. Kamera var pagriezties jebkurā virzienā 360 grādu leņķī un nofilmēt Full HD izšķirtspējas video. Pat tumšā naktī tā “redz” līdz 10 m tālumā, bet, ja nevēlies, lai Ezviz skatās uz Tevi, ar vienu pieskārienu telefona ekrānam nolaid pār lēcu drošības aizslēgu. Lodē iestrādātais skaļrunis un mikrofons ļaus arī apsaukt blēņās pieķerto četrkājaino draugu, pašiem neesot mājās.  

   Bet viedais durvju zvans Netatmo Smart Video Doorbell radīs iespaidu, ka kāds ir mājās pat tad, ja patiesībā tā nav. Viedais zvans ļauj tiešsaistē redzēt cilvēku, kurš stāv pie durvīm, un sarunāties ar viņu caur iebūvēto mikrofonu un skaļruni. Tikai jāsavieno Smart Doorbell ar mobilo lietotni savā viedtelefonā, un tā piedāvās uzsākt videosarunu ar viesi ikreiz, kad kāds nospiedīs durvju zvana pogu.  

    Viedpalīgi mājai 

   21. gadsimta trešās dekādes tehnoloģijas ļauj Tavam mājoklim kļūt par īstu viedo māju gan tad, kad tur uzturies, gan tad, kad mājās neviena nav.


   Lai mainītu gaisa temperatūru telpā, nav pat jāizkāpj no gultas, un to var paveikt, arī atrodoties otrā pasaules malā, ar apkures viedpaneļa Netatmo palīdzību. Viedpalīgs regulēs klimatu mājās patstāvīgi, mērot temperatūru aiz loga un izvērtējot mājas izolācijas līmeni. Bet, ja vēlies uzturēt katrā istabā nepieciešamo gaisa temperatūru un samazināt apkures rēķinu, uzstādi Netatmo viedo radiatoru termogalvu uz katra radiatora regulatora un maini siltumu pēc vajadzības. Temperatūru var pieregulēt gan ar termogalvas palīdzību, gan arī kontrolēt attālināti, izmantojot mobilo lietotni viedtālrunī. Lietotne dod iespēju pieslēgties katrai termogalvai atsevišķi un uzstādīt katrā radiatorā citu temperatūru. Pieejams arī iepriekš sagatavots nakts, komforta un ekonomiskais režīms. Lietotne sadarbojas ar populārākajām balss vadības sistēmām, lai vari komandēt termogalvas gluži kā futūristiskās filmās. 

   Aiz loga drēgns rudens vai ziemas spelgonis, bet Tu ienāc siltā telpā... Ja vien tajā ir Mill elektriskais sildītājs – nepieciešams tikai Wi-Fi! Ieslēdz sildītāju mobilajā lietotnē Millheat, kamēr esi vēl ceļā, lai ierašanās brīdī telpa būtu sasilusi līdz vēlamajai temperatūrai.  

   Un, protams, kamēr dari svarīgākas lietas, mājas uzkopšanu uztici kādam no čaklajiem robotiem–putekļsūcējiem! Izpalīdzīgais draugs Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro gan centīgi uzsūks putekļus, gan veiks mitro uzkopšanu. Tā jaunā lāzera navigācijas sistēma reālā laikā zīmē telpu plānu, lai katrā nākamajā reizē varētu precīzāk veikt tīrīšanu un neatstātu bez uzmanības nevienu stūrīti. Gatavo plānu mobilajā lietotnē var izmantot, lai nosūtītu robotu uzkopt kādu konkrētu vietu, iezīmējot to kartē, vai tieši pretēji – norādīt aizliegtās vietas, kurās putekļsūcējs nedrīkst iebraukt. Iespējams arī ieprogrammēt tīrīšanas laiku vai attālināti dot rīkojumu uzkopt telpas. Mop Pro visu paveiks un pats aizbrauks uzlādēties dokstacijā. Atsevišķi modeļi ir piemēroti arī lielu telpu uzkopšanai, tāpēc lieliski noderēs birojos. Piemēram, Roborock S6 MaxV akumulators ar vienu uzlādi darbina robotu līdz 180 minūtēm, šajā laikā uzkopjot 240 m2 platību. 

   Viedpalīgi brīvajam laikam  

   Ja šķiet, ka brīvajā laikā pilnīgi pietiek ar vienu viedierīci – viedtelefonu, ļauj gudrajām spēļu konsolēm Tevi pārliecināt par pretējo! Nākamās paaudzes datorspēles ar dinamiskām pasaulēm, brīnišķīgu grafiku un teju nebeidzamām iespējām tagad mājo vismazākajā Xbox konsolē, kāda jebkad radīta – Xbox Series S. Tā nodrošina pilnībā digitālu piekļuvi virtuālajai pasaulei.

    

   Iegādātās spēles, sasniegumi un rezerves kopijas glabājas mākoņkrātuvē, kas optimizēta spēlēšanas vajadzībām – tā ātri ielādē spēli un gādā, lai viss ritētu gludi pat saspringtākajos brīžos. Ja iesākti vairāki mači, Quick Resume funkcija ļaus ātri pārslēgties no viena uz otru un atsākt to tieši tajā vietā, kur apstājies. Bet, abonējot Xbox Game Pass, piekļūsi tūkstošiem dažādu spēļu.

   Dalīties ar saiti