Palīdzība

   2021. gada 9. septembris

   Noderīgi aksesuāri Tavam viedtālrunim   Mode nesaudzē nevienu. Lai cik neatkarīgiem no modes strāvojumiem mums labpatiktu justies, gribot negribot mode nosaka visu – no ģērbšanās stila līdz dzīvesveidam kopumā. Neatņemama mūsdienu dzīvesveida sastāvdaļa ir viedtālruņi, un arī šajā pasaulē valda savas modes tendences. Tiesa, atšķirībā no apģērbu modes viedtālruņu aksesuāri piedāvā arī iespaidīgu funkcionalitāti. Izsekot visiem modes pavērsieniem nav viegli un nav arī nepieciešams, taču daži aksesuāri var izrādīties patiešām noderīgi.

   Vāciņš un aizsargstikls – estētiski un droši

   Tas, kas reiz bija moderns jauninājums, šobrīd ir žanra klasika. Vāciņš un aizsargstikls, kas pasargā viedtālruni no triecieniem, skrāpējumiem, mitruma un citiem nelabvēlīgiem ārējiem apstākļiem, ir kļuvuši par teju pašsaprotamiem aksesuāriem, ko daudzi iegādājas komplektā ar viedtālruni. Krietni pildot savu funkciju, šie aksesuāri mēdz būt visīsmūžīgākie, tāpēc jaunas sezonas sākums ir īstais laiks, lai iegādātos jaunu, stilīgu ietērpu savam vieddtālrunim. Un kāpēc gan tam vienmēr jābūt prêt à porter? Izvēlies haute couture: pie mums iespējams iegādāties pat tādu zīmolu maciņus kā Guess, iDeal of Sweden, Ted Baker vai Karl Lagerfeld.

   Viedais piekariņš – maza navigācijas sistēma

   Šis ir neaizstājams palīgs aizmāršīgajiem un izklaidīgajiem. Apple Airtag viedais piekariņš ļauj mobilajā lietotnē redzēt, kur atrodas, piemēram, maks vai atslēgas. Piestiprini viedo raidītāju atslēgām vai ieliec naudas makā un mobilajā lietotnē vienmēr redzēsi, kur tie atrodas. Lietotne soli pa solim aizvedīs līdz vajadzīgajai vietai – gluži kā navigācijas sistēma. Kad esi tuvu, liec raidītāja skaļrunim uzdziedāt, lai viegli to atrastu pēc skaņas. Ūdensdrošo AirTag var ievietot visdažādāko krāsu un materiālu piekariņos, lai tas piestāvētu Tavam apģērbam vai noskaņojumam. Baterija darbojas vairāk nekā gadu un ir viegli nomaināma.

   Ekstra uzlādes baterija – lai paliktu mobils pat tuksnesī

   Ekstra uzlādes baterija, ko zinām arī ar nosaukumu “power bank”, sniedz brīvību tiem, kuri pavada daudz laika kustībā, taču vēlas palikt sasniedzami arī tad, ja tuvumā nav pieejama elektrības rozete. Proti, tā ir portatīvā kontaktligzda, kas uzlādēšanas procesā uzkrāj noteiktu enerģijas daudzumu, kuru pēc tam ar USB kabeļa palīdzību var pārsūtīt citām ierīcēm. Ekstra uzlādes baterijas jauda tiek mērīta mAh jeb miliampērstundās. Jo lielāks šis skaitlis, jo lielāka ierīces ietilpība, tā retāk jāuzlādē un var vairāk reižu uzlādēt, piemēram, viedtālruni. Vienai pilnai telefonai uzlādei vajag apmēram 5000 mAh. Ekstra uzlādes bateriju ir iespējams paņemt līdzi visur, pat uz visdziļāko meža biezokni vai tuksneša plašumiem. Vienīgi atceries, ka, dodoties ceļojumā ar lidmašīnu, šādu bateriju drīkst pārvadāt tikai rokas bagāžā!

   Datu kabeļi – telefona “asinsvadu sistēma”

   Ja jau esam ierunājušies par USB kabeļiem, ir vērts atgādināt, ka datu kabeļi arī ir svarīgs viedtālruņu aksesuārs, kas palīdz savienot telefonu gan ar lādētāju, gan ar datoru un citām ierīcēm. Kabeli var nākties mainīt itin regulāri – pastāvīgu locījumu vietās tie mēdz plīst, un, ja nu kaut kas nav stilīgi, tad staigāt pa pasauli ar telefona lādētāju, kas stratēģiskā vietā cieši notīts ar vairākām izolācijas lentes kārtām. Iegādājoties kabeli, jāpievērš uzmanība tā uzgaļiem – dažādiem zīmoliem un dažkārt pat dažādiem viedtālruņu modeļiem viena zīmola ietvaros var būt dažādas kontaktligzdas; tāpat ne visiem kabeļiem vienā galā ir USB. Vienlaikus jāatzīst, ka kabeļi ir arī viskaitinošākais viedtālruņu aksesuārs, kuru galvenā misija, šķiet, ir regulāri samesties murskulī vai sasieties mezglā. Kā no tā izvairīties – par to nākamajās rindkopās.

   Bezvadu austiņas – kvalitatīvai mūzikai un sarunām

   Laiki, kad no telefona karājās vadi, kas savienoja to ar austiņām, sen ir garām. Bezvadu austiņas kļuvušas par pašsaprotamu risinājumu tiem, kuri bieži klausās mūziku, sporto iecienītās mūzikas vai virtuālā trenera pavadībā un risina garas darba vai privātās sarunas. Bezvadu austiņās iebūvētās aktīvās trokšņu slāpēšanas sistēmas ļauj norobežoties no ārpasaules nevēlamajiem fona trokšņiem un pilnībā nodoties mūzikai vai sarunai. Labākie modeļi, piemēram, Galaxy Pro Buds, aptur mūzikas atskaņošanu, ja esi uzsācis sarunu ar sastaptu cilvēku. Turklāt atsevišķiem modeļiem darbības laiks ar vienu uzlādi no dažām stundām pieaudzis pat līdz 11 stundām, kas ļauj visu dienu pavadīt kopā ar šo uzticamo aksesuāru.

    

   Lādētāji – lai viedtālrunim nepietrūkst spēka 

   Vēl viena iespēja izvairīties no vadu mudžekļiem ir mūsdienīgi telefona lādētāji. Klasiskajam galda lādētājam vads gan būs, taču diskrēts un neuzkrītošs, turklāt šāds lādētājs ļaus telefonam ar pašcieņu atjaunot iztukšoto bateriju vertikālā pozīcijā, nevis nomestam kaut kur rozetes un tīkla lādētāja tuvumā. Sperot vēl vienu soli tālāk, tiec vaļā no vada pavisam ar bezvadu lādētāju vai uzlādes staciju, kādas piedāvā gan Apple, gan Samsung un kas dos otro elpu gan pagurušam viedtālrunim, gan viedpulkstenim un austiņām. Ja regulāri pārvietojies ar auto, noteikti ir vērts iegādāties arī auto lādētāju, kas paveiks darbiņu, kamēr būsi ceļā, ietaupot Tavu laiku. Tas ir īpašs adapteris, kas piemērots dažādiem viedtālruņu modeļiem, bet, ja vēlies izbaudīt īpaši ātras uzlādes priekšrocības, izvēlies zīmolu, kura tālruni lieto, piemēram, Samsung auto lādētāju.

   Viedtālruņa statīvs fotografēšanai – asiem un spilgtiem attēliem

   Ja dzīves un ceļojumu spilgtākos brīžus labprāt fiksē caur viedtālruņa kameru, gan jau būs piedzīvots nepatīkamais mirklis, kad pēdējā brīdī notrīcējusi roka sabojā labāko kadru vai pašbilde sanāk ērmīga, jo īsti nav, kur atstutēt telefonu. Statīvs fotografēšanai būs neliels ieguldījums investīciju ziņā, bet liels ieguvums attēlu kvalitātei. Mūsdienīgais dizains ļauj tam kļūt par 21. gadsimta interjera cienīgu elementu, bet funkcionalitāte – Tev pašam iekarot sociālo tīklu lietotāju apbrīnu kā meistarīgam fotogrāfam. Izmēģini, piemēram, SELFIE RING TRIPOD.

   Irbuļi – bloknotu piezīmju mīļotājiem

   Ja Tavā sirdī atrodas vieta  gan modernajam, gan senatnīgajam, ja labprāt lieto viedierīces, bet vienlaikus novērtē, cik daudz prieka var sniegt pieraksti bloknotā, iespējams, Tev noderīgākais aksesuārs būs irbulis – protams, ja ir ierīce, kas atbalsta šādu risinājumu. Galu galā, pierakstīt ar irbuli gluži vienkārši ir ērtāk, nekā mēģināt ātrumā ar pirkstiem trāpīt uz sīkajiem burtiņiem. Irbulis ir kā burvju nūjiņa, kas spēj pārvērsties par jebkādu rakstāmo – pildspalvu, zīmuli, flomāsteru vai otu. Liec to lietā, lai ātri piefiksētu ideju, ierakstītu komentāru maketā vai prezentācijā, uzzīmētu skici. Tas reaģē uz pieskāriena stiprumu līdz smalkākajai niansei, tādēļ novilktā līnija būs tieši tik plāna vai bieza, kā iecerēts. Irbuļus piedāvā gan Samsung, gan Apple, bet īpaša ekstra ir, piemēram, vāciņš ar jau pievienotu irbuli, kas ērti ieguļ tam paredzētajā gropītē.

    

   Dalīties ar saiti