Palīdzība

   2003. gada 19. jūnijs

   MMS joprojām bez abonēšanas un bez pieslēguma maksas

   LMT piedāvāto multivides ziņojumu pakalpojumu varēs turpināt izmantot bez pieslēguma un bez abonēšanas maksas līdz septembrim.

   Līdz septembrim MMS pakalpojumam nav ne pieslēguma, ne abonēšanas maksas un arī par MMS sūtīšanas faktu nav jāmaksā. Vienīgais tēriņš ir par MMS sūtīšanai un saņemšanai izmantoto datu apjomu, kas, ņemot vērā nelielo MMS ziņas izmēru (vidēji 16 KB), nevar būtiski palielināt ikmēneša izdevumus par mobilajiem sakariem.

   MMS jeb multivides ziņojumus LMT ieviesa 31. martā. Ar MMS var sūtīt un saņemt ne tikai tekstu, bet arī attēlus, fotogrāfijas, skaņas un nelielus videoklipus.

   Multivides ziņu sūtīšana ir iespējama starp tālruņiem, kuri šo pakalpojumu atbalsta. Ja LMT abonents nevar saņemt MMS ziņojumu, tas tiek pāradresēts uz LMT mājas lapas sadaļu "MMS". Ziņojuma adresāts saņem informatīvu īsziņu un piekļuves paroli. Šādi MMS ziņojumu var saņemt arī OKartes lietotāji un jebkurš e-pasta lietotājs pasaulē.

   Lai lietotu MMS, LMT abonentam nepieciešams mobilais tālrunis ar MMS iespēju, kā arī GPRS datu pārraides pieslēgums. Tiek piedāvātas divas GPRS lietošanas izvēles – pastāvīgais un īslaicīgais pieslēgums. Pirmajā gadījumā pakalpojumam ir pieslēguma un abonēšanas maksa, 5 MB mēnesī par brīvu, bet katrs nākamais MB maksā Ls 0,20. Otrajā gadījumā nav ne pieslēguma, ne abonēšanas maksas, bet katrs MB datu maksā Ls 0,83.

   Latvijā ir pieejami vairāk nekā 20 dažādi mobilie tālruņi, kas nodrošina MMS iespēju. Populārākie MMS tālruņi LMT tīklā ir pieci Nokia modeļi: 3510 (MMS var tikai saņemt), 7210, 3510i, 6610, 6100. MMS tālruņi ir aptuveni 27 tūkstošiem LMT klientu.

   Dalīties ar saiti