Palīdzība

   2011. gada 13. janvāris

   Mājsaimniecībās aug pieprasījums pēc vairākiem interneta pieslēgumiem

   Latvijā strauji palielinās mājsaimniecību skaits, kurās ir vairāk nekā viens dators, liecina pētījumu kompānijas GFK un Latvijas Mobilā Telefona veiktais pētījums. Tajā pašā laikā lielai daļai no tām ir tikai viens, fiksēts interneta pieslēgums, tāpēc tirgū pieaug pieprasījums pēc vairākiem bezvadu interneta pieslēgumiem. Atsaucoties tirgus izmaiņām, LMT ir sācis piedāvāt interneta modemus un bezvadu vārtejas jeb tā sauktos rūterus, kas nodrošina iespēju izmantot mobilo internetu vairākiem lietotājiem vienlaikus.

   LMT prezidents Juris Binde Līdz ar tehnoloģiju attīstību strauji mainās arī iedzīvotāju dzīves ritms un paradumi, tāpēc arī Latvijā pieaug to mājsaimniecību skaits, kurās ir vairāk nekā viens dators un interneta pieslēgums. Izprotot nozares attīstības tendences, LMT pirmais tirgū sācis piedāvāt modernus modemus un rūterus, kas ļauj izmantot mobilo internetu vairākiem datoriem vienlaicīgi.

   Saskaņā ar aptaujas datiem, internets mājās ir pieejams trīs ceturtdaļām Latvijas iedzīvotāju, un gandrīz 86% lietotāju izmanto internetu katru dienu, līdz ar to pieaug prasības pēc ērti un ātri pieejama bezvadu savienojuma.

   Palielinās arī datoru skaits mājsaimniecībās, īpaši lielajās ģimenēs ar četriem un vairāk cilvēkiem. Latvijā vismaz viens dators ir 76% ekonomiski aktīvo mājsaimniecību un trešajā daļā no tām ir vairāki datori. Taču lielākajai daļai ir tikai viens interneta pieslēgums un ir vērojams augošs pieprasījums pēc papildu bezvadu interneta nodrošinājuma, kas būtu ērts un ātrs. Īpaši izteikti tas ir ģimenēs ar vairākiem datoriem, kurās ir cilvēki vecumā līdz 24 gadiem – starp viņiem daudzu īpašumā ir portatīvie datori. Šai vecuma grupai ir svarīgi piekļūt augstas kvalitātes internetam jebkurā laikā un jebkurā vietā – izmantojot to gan mācībām, gan izklaidei, gan saziņai. Labākais papildu pieslēguma risinājums ir mobilais internets.

   Pateicoties šim LMT pakalpojumam internets ir pieejams vienkārši, bez vadiem un ierīkošanas, bez piesaistes noteiktai vietai vai datoram. Izvēloties interneta pieslēgumu komplektā ar rūteri, turpmāk iespējams lietot vienu pieslēgumu vairākos datoros vienlaicīgi, drukāt dokumentus attālināti, izmantojot bezvadu pieslēgumu, kā arī saglabāt un apmainīties ar liela apjoma failiem.

   LMT ir lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko tīkla pārklājumu un LMT mobilais internets ir pieejams visā tīkla pārklājuma zonā, kas ir 99% Latvijas teritorijas. Savukārt 3G ātrgaitas mobilā interneta pārklājums šī gada laikā sasniegs 90% Latvijas teritorijas. Kopš LMT dibināšanas kopējie kapitālieguldījumi sasnieguši 300 miljonus latu. Tas ļāvis izveidot vienu no modernākajiem sakaru tīkliem Eiropā, kas nodrošina augstu pakalpojumu kvalitāti.

   Dalīties ar saiti