Palīdzība

   2001. gada 23. maijs

   LMT uzstādījis jau 500 GSM bāzes stacijas

   No 23. maija Jelgavas rajona Kalnciemā GSM sakarus nodrošina jauna Latvijas Mobilā Telefona bāzes stacija. Tā ir jau 500. LMT GSM bāzes stacija, kas uzstādīta kopš 1995. gada, kad Latvijā sāka darboties ciparu sistēmas mobilie sakari.

   22. maijā darbu sāka GSM bāzes stacija Jelgavas rajona Valgundē, bet šī gada janvārī Jelgavā tika uzstādīta vēl viena papildus bāzes stacija, lai nodrošinātu nemainīgu sakaru kvalitāti arvien pieaugošajam LMT klientu skaitam pilsētā. Pavisam rajonā tagad ir 14 GSM bāzes stacijas, četras no tām nodrošina pārklājumu Jelgavā.

   Juris Binde, LMT prezidents: "Telekomunikācijas ir ļoti pragmatisks bizness - mobilie sakari attīstās visur, kur ir darbīgi un uzņēmīgi cilvēki, kam šis pakalpojums ir nepieciešams. Pieprasījums pēc mobilo sakaru pakalpojumiem audzis ļoti strauji ne tikai Rīgā, bet arī Latvijas novados. Ar gandarījumu esam sekojuši ekonomiskajai izaugsmei un sagaidām, ka šī pozitīvā tendence attīstīsies arī turpmāk".

   2001. gadā LMT uzstādījis jau 32 GSM bāzes stacijas. Latvijas Mobilā Telefona GSM mobilo sakaru tīkls pārklāj 88,1% Latvijas teritorijas, 93,2% Latvijas iedzīvotāju dodot iespēju izmantot GSM mobilos sakarus savās darba un dzīvesvietās.

   Vairākās Latvijas lielākajās pilsētās – Rīgā, Jūrmalā, Cēsīs, Daugavpilī un Liepājā darbojas duālais GSM 900/1800 sakaru tīkls, kas būtiski palielina tīkla ietilpību, kā arī uzlabo sakaru kvalitāti.

   Šogad Latvijas Mobilais Telefons sakaru tīkla un infrastruktūras attīstībā plāno investēt 26,5 miljonus latu. Kopējie ieguldījumi no 1992. gada līdz 2001. gada aprīlim sasniedz 95,86 miljonus latu.

   LMT klientu skaits maija vidū sasniedza 290 041 jeb 12,28% Latvijas iedzīvotāju.

   Dalīties ar saiti