Palīdzība

   2015. gada 3. decembris

   LMT uzsāk darbu pie 5G ieviešanas

   Vadošais mobilo sakaru operators Latvijas Mobilais Telefons (LMT) investē tīkla attīstībā un piedalās starptautiskās konferencēs un darba grupās par 5G standartu izstrādi, lai Latvija būtu starp pirmajām valstīm, kur būs pieejams nākamās paaudzes 5G mobilo sakaru tīkls.

   Kopā ar LMT tīkla infrastruktūras piegādātāju “Nokia” LMT cieši sadarbojas 5G tīkla infrastruktūras attīstības izpētē un jau šobrīd izskata iespējas palielināt datu pārraides izmantošanas ātrumu līdz 1 Gbps. Kaut arī 5G ieviešana vēl ir vairāku gadu perspektīva, LMT ir attīstījis inovatīvu 4G investīciju modeli, kas var būt paraugs citiem operatoriem pasaulē, līdz ar to Latvijas pieredze ir interesanta arī starptautiskā mērogā.

    „LMT tīklā veikts pirmais zvans no mobilā tālruņa Latvijā, esam pirmie, kas ieviesa digitālo GSM tīklu, un kā nozares līderi pirmie piedāvājām arī 3G un 4G mobilo sakaru iespējas. Tagad līdzdarbojamies arī 5G standartu izstrādē un apņemamies būt starp pasaules līderiem 5G ieviešanā,” norāda LMT prezidents Juris Binde.

   5G ieviešana ir būtiska, lai varētu pieslēgt internetam ne tikai datorus un telefonus kā tas ir šobrīd, bet plašā klāstā arī industriālas iekārtas un pilsētas. Tas būs liela apjoma tīkls, kas savā starpā savienos dažādas lietas.


   Dalīties ar saiti