2020. gada 15. oktobris

LMT un MikroTik izveidojuši pirmo 5G laboratoriju Latvijā

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi LMT un MikroTik Rīgas vēsturiskajā tehnoloģiju centrā – VEF apkaimē – kopīgi izveidojuši pirmo 5G laboratoriju Latvijā. Tajā jau tiek testēti jaunākie 5G tehnoloģiju risinājumi un nupat radīts arī prototips 5G rūterim, kas savienotajām iekārtām nākotnē varēs nodrošināt līdz šim nebijušas kvalitātes datu pārraidi.

“Jau vairākus gadus LMT kopā ar partneriem strādā ne tikai pie 5G tīkla attīstības un infrastruktūras izveidošanas Latvijā, bet arī izstrādā inovatīvus tehnoloģiskos risinājumus, kas nākotnē ļautu pilnvērtīgi izmantot 5G priekšrocības.  Šādu jaunu risinājumu radīšanai nepieciešamas gan specifiskas tehniskās zināšanas,  prasmes un ekspertīze, gan darbam, pētniecībai un testiem piemērota vide. Lai Latvijā varētu ne tikai dzimt spožas nākotnes tehnoloģiju idejas, bet tās būtu iespējams arī īstenot, kopā ar MikroTik esam izveidojuši inovāciju laboratoriju, kurā pieejams 5G tīkls un inovācijas var pārbaudīt darbībā. Šīs laboratorijas izveide ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem Latvijā radītu tehnoloģisko inovāciju dzīvotspējai, jo tā paver iespējas pilnveidot risinājumus līdz pilnībai, tiem esot vēl izstrādes stadijā. Tas savukārt uzlabo Latvijas IKT uzņēmumu radīto produktu konkurētspēju, kā arī paplašina  Latvijas  līderības iespējas globālajā tehnoloģiju tirgū,” norāda LMT prezidents Juris Binde.

Kā skaidro laboratorijas izveidotāji, gada sākumā tajā jau radīts jaudīgs 4G rūteris, ko LMT un MikroTik nodevuši arī plašākai tirdzniecībai, bet 2020. gada rudenī noslēdzies kopīgais darbs pie 5G rūtera prototipa izstrādes. Mikrotik un LMT kopīgi izstrādātais 5G rūteris tirdzniecībā varētu būt pieejams nākamā gada pirmajā ceturksnī.

“Vienlaikus ar 5G tīkla attīstību ir būtiski radīt veiktspējīgas un funkcionālas ierīces, kas varētu izmantot tā sniegtās priekšrocības. Jāuzsver, ka 5G nebūs tikai vēl ātrāks internets. Ievērojami zemāka tīkla aizture jeb latentums sniegs jaunas iespējas bezpilota auto un virtuālās, papildinātās realitātes risinājumu izmantošanai. Tāpat 5G ļaus nesalīdzināmi plašāk izmantot lielo datu, mašīnmācīšanās un mākslīgā intelekta risinājumus, jo pavērs pilnīgi jaunas iespējas sensoru un lietu interneta jomā. Jau šodien var teikt, ka dažādas pilnīgi jaunas tehniskās iespējas, kas tiek attīstītas 5G tīkla infrastruktūrā, radīs pilnīgi jaunus pakalpojumus un risinājumus visdažādākajās industrijās – līdzīgi, kā 4G savulaik izmainīja interneta pieslēgumu un TV pakalpojumu tirgu. Tādēļ kopā ar LMT esam izstrādājuši 5G rūteri, kas nodrošinās savienotajām iekārtām nepieciešamos datu pārraides apjomus un kvalitāti. Šāda produkta pieejamība nākotnē būs vitāli svarīga, tādēļ ticam, ka tam ir liels eksporta potenciāls,” norāda Džons Tallijs, tehnoloģiju uzņēmuma MikroTik līdzīpašnieks un valdes priekšsēdētājs.


LMT un MikroTik izveidotā 5G laboratorija izvietota zīmīgā vietā – leģendārās rūpnīcas VEF ēkā, kas savulaik bija galvenais tehnoloģiju attīstības un inovāciju centrs ne tikai Latvijā, bet visā reģionā. Šāda vieta laboratorijai nav izvēlēta nejauši, bet gan tādēļ, ka savulaik VEF izveidoja LMT un gan LMT, gan MikroTik zināmā mērā ir VEF ambīciju turpinātāji.

PAR LMT

LMT jau vairākus gadus ir ne tikaimobilo sakaru operators.  Kā IT uzņēmumsun inovāciju līderis LMT izstrādā arī dažādus digitālos risinājumus dronu,viedpilsētu un viedo sensoru, mobilitātes un aizsardzības jomā. Izmantojotlielo datu, mašīnmācīšanās, mākslīgā intelekta un jaunākās mobilo sakaruiespējas, LMT attīsta inovatīvus pakalpojumus gan klientiem Latvijā, ganeksportam. Kopā ar partneriem no citām valstīm LMT piedalās vairākos Eiropasizpētes projektos (COMP4DRONES, SPARTA, iMUGS un 5G Routes), lai Latvijāattīstītu iespējas radīt produktus ar augstu pievienoto vērtību.

PARMIKROTIK

SIA Mikrotīkls, kas pasaulēpazīstams ar zīmolu MikroTik, izstrādā bezvadu un vadu tīklu rūterus datuplūsmas pārvaldīšanai. Uzņēmuma ražotās iekārtas tiek izplatītas visā pasaulēun tās izmanto interneta pakalpojumu sniedzēji, uzņēmumi un individuālilietotāji, kuriem jānodrošina datu plūsmu maršrutēšana, ugunsmūris, VPN, uncitas pārvaldes funkcijas dažādos vadu un bezvadu datortīklos. Šobrīd uzņēmumamir vairāk nekā 500 izplatītāju un tālākpārdevēju 145 valstīs, kas pārdod unatbalsta MikroTik risinājumus.

Dalīties ar saiti