Palīdzība

   2021. gada 21. oktobris

   LMT turpina pieaugt klientu skaits un apgrozījums

   Mobilo datu patēriņa pieaugums un jaunu nākamās paaudzes pakalpojumu (5G interneta mājai un telefonā) piedāvāšana klientiem ļāvusi mobilo tehnoloģiju un inovāciju uzņēmumam LMT 2021. gada trešajā ceturksnī turpināt stabilu izaugsmi. Salīdzinot ar 2020. gada pirmajiem 9 mēnešiem, LMT klientu pieslēgumu skaits audzis par 3,0%, bet apgrozījums – par 8,9%, sasniedzot 181,5 miljonus eiro.

   “Arvien pieaugošais datu patēriņa apjoms ir viens no galvenajiem priekšnoteikumiem proaktīvai tīkla kvalitātes uzlabošanai, nākamās paaudzes risinājumu ieviešanai tīkla infrastruktūrā un jaunu pakalpojumu izstrādei. Šobrīd stabils, ātrs internets ir tautsaimniecības dzinējspēks, tāpēc tīkla kapacitātes palielināšana, uzstādot 5G bāzes stacijas visa Latvijā, ir vitāli nepieciešama gan uzņēmējdarbībai, gan sabiedrībai kopumā. LMT mērķtiecīgi strādā, lai arvien plašākam klientu lokam nodrošinātu 5G datu pārraides priekšrocības, un katru nedēļu uzstāda vairākas jaunas 5G bāzes stacijas. Klienti  to atzinīgi novērtē un labprāt izmanto iespēju lietot 5G internetu gan mājās, gan viedtālrunī,” norāda LMT prezidents Juris Binde.

   LMT līdz 2021. gada beigām plāno visā Latvijā uzstādīt simt 5G bāzes staciju. Līdz ar to 5G iespējas būs pieejamas arvien plašākam privātpersonu un uzņēmēju lokam. Šobrīd vairāki desmiti 5G bāzes staciju jau uzstādītas Rīgā, Kuldīgā, Ventspilī, Ogrē, Ikšķilē, Siguldā, Skrīveros, kā arī daudzās citās Latvijas pilsētās un apdzīvotās vietās.   Turklāt uzņēmums nodrošina 5G internetu ne tikai rūteros, bet arī jaunākajos vairāku ražotāju viedtālruņos un viedierīcēs, kas atbalsta 5G. 

   Līdzās apjomīgai 5G tīkla izvēršanai Latvijas pilsētās un reģionos LMT spēris nozīmīgu soli pretī ātrākai un efektīvākai piektās paaudzes tīkla risinājumu ieviešanai Latvijā, iegādājoties Baltijas datu pārraides tīklu un IT drošības risinājumu uzņēmumu grupu Santa Monica Networks (SMN). Lai gan LMT ir kļuvis par 100% SMN daļu īpašnieku, plānots, ka uzņēmumi turpinās darbu kā atsevišķas juridiskas vienības, apvienojot spēkus kopīgu inovāciju projektu izstrādē.

   LMT apgrozījums 2021. gada pirmajos trijos ceturkšņos bija 181,5 miljoni eiro, rentabilitāte (EBITDA*) palielinājusies par 7,6% līdz 59,4 miljoniem eiro, un par 3,0% pieaudzis klientu pieslēgumu skaits, sasniedzot 1,35 miljonus. 

   *EBITDA – peļņa pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem.

   Dalīties ar saiti