Palīdzība

   2008. gada 25. februāris

   LMT testē digitālo televīziju mobilajiem tālruņiem

   Latvijas Mobilais Telefons ir uzsācis jaunas tehnoloģijas testus, kas ļaus televīziju mobilos tālruņos pārraidīt, lietojot televīzijas apraides tīklu. Tā ir mobila digitālā televīzija, kas LMT klientiem sniegs iespēju tālrunī skatīties televīzijas pārraides ar augstvērtīgu attēla kvalitāti un dažādiem interaktīviem pakalpojumiem.

   Jau šobrīd LMT klientiem ir pieejamas četru TV kanālu tiešraides caur LMT mobilā interneta WAP mājas lapu (http://www.lmt.lv/wap/). Tagad, savukārt, tiek testēta jauna tehnoloģija – DVB-H, kas ļaus mobilajā tālrunī TV pārraides skatīties, lietojot televīzijas apraides tīklu. No TV torņa Zaķusalā, kas pārraida ierasto televīziju, tagad valsts a/s „Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) nodrošina arī mobilās televīzijas apraidi.

   LMT prezidents Juris Binde: „LMT atkal ir pirmais, kas ievieš pasaulē modernākās mobilo sakaru tehnoloģijas Latvijā. Šodien uzsākot prezentētās digitālās mobilās TV testus, esam apsteiguši arī Igauniju un Lietuvu. Turklāt visā pasaulē ir tikai dažas valstis, kas šīs tehnoloģiju iespējas piedāvā komerciālā režīmā.”

   LVRTC valdes loceklis Māris Rutks: „Esam stāvējuši gan pie radio, gan televīzijas šūpuļa Latvijā, un šobrīd LVRTC ir palīdzējis dienasgaismu ieraudzīt arī mobilajai televīzijai, nodrošinot augstas kvalitātes TV signāla nogādi uz mobilajiem tālruņiem. LVRTC ir patiesi gandarīts par sadarbību ar LMT, kas kārtējo reizi ir apliecinājis sevi kā tehnoloģiju modes noteicēju mobilajos sakaros.”

   Līdz ar jaunās digitālās mobilās televīzijas tehnoloģijas ieviešanu mobilais tālrunis ir pilnvērtīgi kļuvis arī par televizoru. DVB-H standarta tehnoloģija darbojas pēc līdzīga principa kā digitālā virszemes televīzija, taču tā ir speciāli pielāgota mobilajiem tālruņiem. Digitālā televīzija mobilajos tālruņos piedāvā arī tās pašas modernās iespējas, kas ir digitālajai televīzijai parastajos televizoros – augstvērtīgu attēla kvalitāti, dažāda veida interaktīvos pakalpojumus un TV programmu gidu.

   Dalīties ar saiti