Palīdzība

   2021. gada 29. janvāris

   LMT saglabā stabilu apgrozījumu un palielina investīcijas tīkla attīstībā

   Neraugoties uz Covid-19 pandēmijas radītajiem izaicinājumiem, 2020. gads LMT darbībā bijis stabils, uzņēmuma apgrozījums sasniedza 228 miljonus eiro, bet klientu pieslēgumu skaits pieauga līdz 1,32 miljoniem. LMT turpinājis savu tehnoloģisko līderību, attīstot tīklu, kopā ar partneriem izstrādājot jaunus IT risinājumus 5G izmantošanai un iesaistoties ārkārtas situācijas spriedzes mazināšanā gan valstiskā līmenī, gan individuāli katram klientam.

   Telekomunikāciju nozarei, gluži tāpat kā daudzām citām nozarēm, 2020. gads bijis izaicinājumiem pilns. Pandēmijas radītie apstākļi veicinājuši izmaiņas gan biznesa, gan iedzīvotāju uzvedības modeļos: pieaugusi e-komercijas nozīme un digitālā transformācija. Covid-19 pandēmija mainījusi arī tehnoloģiju un mobilo pakalpojumu patēriņa paradumus Latvijā: lielākajai daļai iedzīvotāju, pārejot uz darbu un mācībām attālināti, ievērojami pieaudzis datu pārraides patēriņš. Pēdējo trīs gadu laikā mobilā tīkla lietošanas apjoms ir palielinājies trīs reizes, pandēmijas laikā – vēl par trešdaļu. 2020.gadā katrs LMT klients vidēji mēnesī patērēja 26,6 gigabaitus, kas varētu būt viens no TOP 5 patēriņa rādītājiem pasaules operatoru vidū. Tāpēc LMT  turpinājis attīstīt tīklu, uzstādot, paplašinot un modernizējot 392 bāzes stacijas, kopējam staciju skaitam pārsniedzot 1450, kas ir ievērojami vairāk nekā citiem operatoriem. Kopumā 2020.gadā tīkla un tehnoloģiju attīstībā LMT investējis 25 miljonus eiro, t. sk. izvēršot Latvijā 5G tīklu. 

   LMT prezidents Juris Binde: “Covid-19 krīze ir veicinājusi iedzīvotāju paradumu maiņu, paātrinot visas pasaules virzību uz tā saucamo ceturto industriālo revolūciju un digitālo sabiedrību. Strauji augot datu patēriņam, tīkla kvalitāte arvien vairāk ietekmēs sabiedrības funkciju nodrošināšanu un veselu tautsaimniecības nozaru spēju izdzīvot. Tāpēc arī šogad plānojam turpināt vēl aktīvāk investēt tīkla attīstībā, lai nodrošinātu augstu pakalpojumu kvalitāti.”

   Covid-19 radītās ārkārtas situācijas laikā LMT nodrošināja 2266 viedierīces un bezmaksas internetu attālinātām mācībām bērniem visā Latvijā, deva lielu ieguldījumu medicīnas un kultūras jomas digitalizācijā, kā arī iesaistījies lietotnes “Apturi Covid” izstrādes komandā. Iniciatīvas “Veselai Latvijai” ietvaros LMT nodrošināja Latvijas lielākajām slimnīcām un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam vairāk nekā 1000 iekārtu, pieslēgumu un risinājumu attālināta darba veikšanai. 

   Sadarbojoties ar vietējiem un starptautiskiem uzņēmumiem un universitātēm, LMT turpina attīstīt ar 5G tīklu un lietu internetu saistītās inovācijas, gatavojot eksportspējīgus produktus. Sadarbībā ar tehnoloģiju uzņēmumu “MikroTik” izveidota pirmā 5G laboratorija Latvijā, kurā tiek testēti jaunākie 5G tehnoloģiju risinājumi. Kopā ar “MikroTik” Latvijā izstrādāts un radīts rūteris “MikroTik LMT LTE18”, kurā izmantotas jaunākās paaudzes tehnoloģijas, kas savienotajām iekārtām nodrošina ātrāku internetu, kā arī 5G rūtera prototips. Tāpat LMT izstrādājis vairākus inovatīvus risinājumus dronu, viedpilsētu, lietu interneta, digitālo ceļu, savienoto auto un sabiedrības drošības jomā. 

   LMT rentabilitāte jeb EBITDA* 2020.gadā sasniedza 73,5 miljonus eiro, bet peļņa 27,0 miljonus eiro (neauditēti dati).

   *EBITDA – peļņa pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem.

   Dalīties ar saiti