Palīdzība

   2022. gada 5. oktobris

   LMT radītais gaisa kvalitātes sensors nominēts divām starptautiskām balvām

   LMT radītais inovatīvais gaisa kvalitātes un dūmu sensors “Elpo” nominēts divām prestižām tehnoloģiju balvām – risinājums ierindots starp finālistiem Drošības un ugunsdrošības izcilības balvai (Security & Fire Excellence Awards 2022) un izvēlēts starp labākajiem nacionālajiem digitālajiem risinājumiem 2022. gada Pasaules samita balvai (The World Summit Award - WSA).

   LMT ir pirmais tehnoloģiju uzņēmums, kurš Eiropā radījis jaunākās paaudzes ugunsdrošības detektoru, kas izstrādāts izmantojot lietu interneta (IoT) tehnoloģijas. Atšķirībā no citām līdzīgām tirgū pieejamām iekārtām LMT viedais sensors ir vienīgais, kas darbojas mobilo sakaru tīklā un kam nav nepieciešams Wi-Fi savienojums. Viedais gaisa kvalitātes un dūmu sensors ELPO mēra gaisa kvalitāti telpā, temperatūru, mitrumu un darbojas pēc luksofora principa: zaļā krāsa apliecina labu gaisa kvalitāti, dzeltenā ziņo par nepieciešamību telpu vēdināt, bet sarkana brīdina par sliktu gaisa kvalitāti un steidzamu nepieciešamību pēc vēdināšanas. Tāpat sensors brīdina par piedūmojumu un tvana gāzes klātbūtni, šādā gadījumā nosūtot ziņojumu lietotājam un citiem lietotāja norādītiem kontaktiem – ģimenes locekļiem, kaimiņiem, mājas pārvaldniekam vai jebkuram citam numuram, kura lietotājs var operatīvi pārbaudīt mājvietu saimnieka prombūtnes laikā. 

   “Jau daudzus gadus LMT ir ne tikai mobilo sakaru uzņēmums, bet arī tehnoloģiju uzņēmums, kas diendienā strādā pie jaunu, inovatīvu risinājumu izstrādes. LMT tehnoloģiju eksperti izstrādā dažādus datorredzes, mākslīgā intelekta un lietu interneta risinājumus, tostarp specifiskām aizsardzības, mobilitātes un dronu satiksmes vajadzībām. Viedais gaisa kvalitātes un dūmu sensors “Elpo” ir pirmais plašpatēriņa produkts, ko esam radījuši sabiedrībai, lai palīdzētu uzturēt drošību un komfortu telpās. Liels gandarījums, ka mūsu darbu un radīto tehnoloģisko risinājumu novērtē ne tikai klienti, bet arī starptautiskie nozares eksperti,” norāda LMT prezidents Dr. Juris Binde. Līdzās LMT ekspertiem sensora izstrādē piedalījušies Rīgas Stradiņa universitātes zinātnieki, savukārt iekārtas izgatavošanā – Latvijas tehnoloģiju uzņēmums MikroTik.

   LMT dūmu un gaisa kvalitātes sensors Pasaules samita balvā nominēts digitālo risinājumu balvai kategorijā “Veselība un labklājība”, sacenšoties ar vairāk nekā 350 citām inovācijām no visas pasaules. Savukārt “Drošības un ugunsdrošības izcilības balvai 2022” sensors “Elpo” nominēts kategorijā “Drošības vai ugunsdrošības ierīces produkts – gada inovācija”. Abu balvu pretendentu radītās tehnoloģijas vērtē starptautiska žūrija.

   Pasaules samita balva ir starptautiska iniciatīva ANO Pasaules informācijas sabiedrības samita ietvaros un vienīgā starptautiskā IKT balva pasaulē, kas aptver mobilo risinājumu izstrādātājus vairāk nekā 182 valstīs. Tā pievērš īpašu uzmanību digitālajam saturam un tehnoloģijām, kas uzlabo sabiedrības labklājību, un koncentrējas uz vietējām inovācijām, kam ir globāla nozīme. Savukārt Drošības un ugunsdrošības izcilības balva ir starptautisks apbalvojums, kas jau divdesmit trešo gadu izceļ un godina projektus, tehnoloģiskos risinājumus un nozares ekspertus, kas snieguši būtiski ieguldījumu drošības un ugunsdrošības jomā.

   Dalīties ar saiti