Palīdzība

   2022. gada 23. marts

   LMT radījis jaunu kiberdrošības risinājumu

   Reaģējot uz arvien pieaugušo kibernoziedzības apdraudējumu, tostarp Ukrainas karā pielietotajiem hibrīdkara un dezinformācijas paņēmieniem, mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT, izmantojot arī Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas CERT.LV DNS ugunsmūra funkcionalitāti, ir izveidojis jaunu interneta drošības risinājumu LMT Interneta sargs. Pakalpojums būs pieejams LMT klientiem, pasargājot gan datoru, gan viedierīču lietotājus no ļaunatūras, datorvīrusiem, krāpnieciskām vietnēm un nevēlama satura. 

   “Katru dienu pasaulē tiek radīts vairāk nekā 300 tūkstoši dažādu ļaunprātīgu programmatūru, un vidēji katra trīspadsmitā lapa rada apdraudējumu tās apmeklētājam. Attīstoties tehnoloģijām, vienlaikus attīstās dažādu kaitniecisku programmatūru iespējas, un lietotājam kļūst arvien sarežģītāk pasargāt sevi un savus datus. LMT jau no darbības pirmsākumiem strādā, lai sniegtu tehnoloģisku atbalstu un rūpētos par sabiedrības drošību valsts, pilsētu infrastruktūras un drošu sakaru līmenī, kas Ukrainas kara kontekstā pieredzēto kiberdrošības risku ziņā ir svarīgāk nekā jebkad. Jaunais piedāvājums būs vēl viens solis klientu drošības sajūtas nostiprināšanai,” teic LMT prezidents Juris Binde. 

   “Lai arī daudziem šķiet, ka viņi nekad neapmeklē bīstamas vietnes vai nav interesanti kibernoziedzniekiem, tomēr kiberuzbrukumu riskam ir pakļauts pilnīgi ikviens Latvijas iedzīvotājs. 2021. gadā gandrīz trešdaļa Latvijas iedzīvotāju cietuši vismaz vienā kiberincidentā. Nodarītie materiālie zaudējumi atsevišķos gadījumos pārsniedza 30 000 eiro, bet kopā izkrāpti vairāk nekā 14,5 miljoni eiro. Noziedznieku panākumi lielā mērā ir atkarīgi no tā, cik nopietni cilvēks uztver šādus draudus. Gluži tāpat kā pašsaprotami šķiet mājas durvis un vārtus aprīkot ar atslēgām, arī visas viedierīces, tostarp telefonus un datorus, ir nepieciešams aprīkot ar aizsardzības elementiem. Tehnoloģijas var sniegt nozīmīgu atbalstu iekārtu un datu aizsardzībā, piedāvājot rīkus, kuros ērti apvienoti dažādi mūsdienīgi risinājumi. Kā lielisks piemērs minams LMT "Interneta sargs”, kurš tiešsaistē nepārtraukti tiek papildināts arī ar visu CERT.LV un NIC (augstākā līmeņa domēna .lv reģistra uzturētājs) nodrošinātajā DNS ugunsmūrī iekļauto informāciju par kaitīgām vietnēm un apdraudējumiem. Tādējādi lietotājam nepārtraukti tiek nodrošināta aktualizēta digitālā aizsardzība,” uzsver CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina.

   LMT "Interneta sargs” aizsargās ierīces no dažādiem vīrusiem, krāpnieciskām vietnēm un nevēlama satura lietotnēs, pārlūkos un saziņas rīkos. Jaunais pakalpojums neļauj lietotājam doties uz ļaunprātīgi veidotu lapu, piemēram, noklikšķināt uz saites, banera vai reklāmas, un brīdina klientu par potenciāli bīstamas lapas apmeklēšanu. Tā kā jaunais pakalpojums darbojas tīkla līmenī, lietotājam nav jāveic nekādas darbības, tostarp nav nepieciešams lejupielādēt kādu speciālu programmu vai mainīt telefona (rūtera) uzstādījumus. LMT tīklā tiek veiktas pārbaudes visām viedierīcēm – telefoniem, planšetēm un datoriem – ar jebkādu pārlūkprogrammu. 

   Jaunais pakalpojums ne tikai aizsargā pret ļaunatūru, bet arī ļauj uzlikt ierobežojumus saturam, tāpēc tas būs noderīgs palīgs vecākiem. Lai uzliktu izvēlētos satura filtrus – konkrētu lapu vai lietošanas laika ierobežojumus, – atliks tikai ielogoties savā “Mans LMT” kontā. Turpat būs iespējams saņemt arī pilnu atskaiti par draudiem, ar ko saskārušās visas kontam piesaistītās ierīces. LMT "Interneta sargs” ir pakalpojums, ko var pieslēgt ikviens LMT klients sava interneta telefonā vai mājas interneta aizsardzībai no 1,20 eiro mēnesī. Pirms pakalpojuma abonēšanas pieslēgšanas ikvienam numuram būs vienreizēja iespēja to 30 dienas izmēģināt bez maksas. 

   Dalīties ar saiti