Palīdzība

   2020. gada 15. jūlijs

   LMT pirmais Baltijā ievieš jaunās paaudzes lietu interneta LTE-M tīklu

   Lai dažādi sensori un viedpalīgi varētu darboties ar ilgāku baterijas kalpošanas laiku un mazāku datu patēriņu, LMT pirmais Baltijas valstīs ieviesis jaunās paaudzes lietu interneta LTE-M tīklu. Tas jau tagad pieejams visā Latvijas teritorijā. 

   Līdz ar 5G tīklu strauji attīstās dažādi sensori un viedierīces, kas pieslēgtas internetam, – sākot ar viedpulksteņiem un mājas viedpalīgiem, līdz pat medicīnas iekārtām, rūpnīcu automatizācijai un viedpilsētu risinājumiem. Lai visas iekārtas varētu darboties, lieki netērējot datu pārraidei nepieciešamo enerģiju un ar vienu bateriju strādātu daudz ilgāku laiku, papildus balss un interneta pārlūkošanas tehnoloģijām operatori visā pasaulē sāk ieviest arī lietu internetu. 

   “Jaunās paaudzes lietu interneta standarts paredz, ka jau tuvākajā nākotnē ar vienu bateriju un bez atkārtotas uzlādes vai pieslēguma elektrotīklam sensori varēs darboties līdz pat desmit gadiem. Tas būtiski maina sensoru un viedo risinājumu izmantošanas iespējas visdažādākajās nozarēs. Lietu internets ļaus digitalizēt un automatizēt procesus, lai varētu strādāt efektīvāk un dzīvot ērtāk, kā arī videi draudzīgāk,” uz jauno tehnoloģiju iespējām norāda  LMT prezidents Juris Binde. 

   LMT tagad ir viens no retajiem operatoriem pasaulē, kas piedāvā abas jaunākās lietu interneta tīkla tehnoloģijas – gan NB IoT, kas paredzēts vairāk statiskām iekārtām, gan LTE-M, kas vairāk domāta iekārtām un sensoriem kustībā. Abas šīs lietu interneta tehnoloģijas tiek uzskatītas arī par 5G tīkla būtisku sastāvdaļu. Savukārt abu tehnoloģiju pieejamība LMT tīklā visā Latvijā ļauj klientiem izmantot pasaulē pieejamos modernākos lietu interneta risinājumus un iekārtas, bet vietējiem ražotājiem un jaunuzņēmumiem – attīstīt jaunus produktus Latvijas iedzīvotājiem un eksportam uz citām valstīm.

   Starp populārākajām lietu interneta iekārtām Latvijā šobrīd ir ūdens skaitītāji, viedais ielu apgaismojums, stāvvietu sensori, viedās mājas iekārtas. Arvien vairāk lietu iekārtu parādās arī veselības monitorēšanai, izklaidei, mājdzīvniekiem, dārza kopšanai un attīstās jauni produkti visdažādākajās jomās. 

   Dalīties ar saiti