Palīdzība

   2017. gada 20. jūlijs

   LMT pieslēgumu skaits un apgrozījums pieaug par 9 %

    2017. gada 1. pusgadā turpinājās Latvijas Mobilā Telefona (LMT) izaugsme, ko virza mobilā interneta popularitāte, viedtelevīzija un inovatīvi lietu interneta risinājumi. Klientu pieslēgumu skaits sasniedzis 1,24 miljonus. Apgrozījums šī gada pirmajos sešos mēnešos ir 97 miljoni eiro – par 9 % vairāk nekā pērn šajā periodā.

   LMT prezidents Juris Binde: “Šogad esam pieteikuši sevi pilnīgi jaunos pakalpojumu segmentos kā bezpilota auto, datorredzes un viedās pilsētvides risinājumi, droni un pat kosmosa tehnoloģijas. Viena no mūsu šī gada attīstības prioritātēm ir sagatavoties 5G tehnoloģijas ieviešanai. Tas jau tuvākajā laikā Latvijai pavērs principiāli jaunas attīstības un līderības iespējas mobilā lietu interneta, mākslīgā intelekta un robottehnoloģiju jomā, turpinot virzību uz viedvalsti un digitālu sabiedrību.”

   2017. gada sākumā LMT sadarbībā ar Nokia un Rīgas Tehnisko universitāti uzsāka darbu pie 5G tehnoloģijas testēšanas, tostarp, pirmā jaunās paaudzes mobilā lietu interneta tīkla izveides visā Latvijā. LMT šogad ieviesis pirmās 5G pielāgotās bāzes stacijas, savukārt mobilā interneta veiktspējas testos reālā LMT tīklā sasniegts 930 Mbps ātrums.
   Straujākā izaugsme 2017. gada pirmajā pusgadā LMT bijusi mobilo datu pakalpojumu jomā – par 47% pieaudzis datu pārraides apjoms LMT tīklā salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn. Savukārt LMT Mājas viedtelevīzija ir jau 10% no LMT Internets mājai pieslēgumu lietotājiem. 

   2017. gada 1. pusgadā par 6 % augusi LMT rentabilitāte jeb EBITDA*, tā šajā periodā sasniedz 30,6  miljonus eiro.

   * EBITDA — peļņa pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem.

   PAR LMT
   LMT ir klientu skaita, apgrozījuma un tīkla pārklājuma ziņā lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko klientu apkalpošanas tīklu. Kā inovāciju līderis tirgū, LMT jau šobrīd klientiem piedāvā pilna spektra, augstas kvalitātes telekomunikāciju pakalpojumus — balss sakarus, ātrgaitas mobilo internetu bez apjoma ierobežojumiem, kā arī mobilo televīziju LMT Straume un LMT Mājas viedtelevīziju.


   Dalīties ar saiti