LMT pētīs 5G iespējas uzlabot vēlēšanu drošību Eiropā
Eiropas Savienībaskiberdrošības kompetences palielināšanas projekta SPARTA ietvaros LMT šajāspašvaldību vēlēšanās pētīs, kā 5G mobilo sakaru iespējas varētu uzlabot ganklātienes, gan potenciāli arī e-vēlēšanu drošību.
Jaunās paaudzes 5G mobilo sakarutehnoloģijas sniedz plašākas iespējas stiprināt e-vēlēšanu kiberdrošību, kā arīanalizēt klātienes vēlēšanu atbilstību ar lielo datu un mākslīgā intelektapalīdzību. Šonedēļ LMT veiks gan anonimizētu bāzes staciju lielo datu analīzi,gan aptaujās iedzīvotājus vēlēšanu iecirkņos par e-vēlēšanām, lai rudenīpabeigtu pētījumu un rekomendācijas par 5G sakaru tehnoloģiju izmantošanu unkiberdrošības risinājumiem vēlēšanu laikā, tādējādi identificējot potenciāloskiberuzbrukumus un minimizējot kiberdraudus. Šīs jaunās paaudzes tehnoloģijasļautu vēlēšanu procesu padarīt pārskatāmāku, kas viltus ziņu laikmetā var kļūtpar svarīgu demokrātiskā procesa nodrošināšanas rīku.
LMT aktīvi iesaistījies vairākosstarptautiskos pētniecības un tehnoloģiju attīstības projektos par 4G/5Gtehnoloģiju pielietojumiem nākotnes Industrijas 4.0 risinājumiem. SPARTA irvērienīgs Eiropas pētniecības un tehnoloģiju attīstības H2020 projekts (No. 830892), kuramērķis ir izstrādāt Eiropas Kiberdrošības ceļvedi (Cybersecurity Research &Innovation Roadmap) Eiropas stratēģiskās digitālās autonomijas izveidei.Projektā SPARTA piedalās 44 partneri no 14 ES valstīm, pārstāvot spēcīgākāskiberdrošības, telekomunikācijas un informācijas tehnoloģiju zinātniskāsinstitūcijas un industrijas pārstāvjus.
Projekta koordinators ir FrancijasAlternatīvo enerģiju un atomenerģijas isntitūcija (CEA), un LMT ir vienīgais partneris no Latvijas. LMTuzdevums projektā ir nodrošināt 4G/5Gtīkla infrastruktūru datu koplietošanai, testēt T-SHARK programmu un veiktpētījumu par tīkla infrastruktūras pielietojumu pašvaldību vēlēšanās. SPARTAīstenošanā LMT sadarbojas ar Cert.lv un Vidzemes Augstskolu.
Dalīties ar saiti