Palīdzība

   2011. gada 3. februāris

   LMT pērn veiksmīgi finanšu rādītāji un klientu skaita pieaugums

   Latvijas Mobilajam Telefonam 2010. gads ir bijis veiksmīgs – būtiski pieaudzis abonentu un mobilā interneta lietotāju skaits, kas veicinājis uzņēmuma stabilu izaugsmi. Pērn koncerna apgrozījums bija gandrīz 135 miljoni latu, bet tīrā peļņa – vairāk nekā 32 miljoni latu.

   LMT prezidents Juris Binde LMT piemērs ir pozitīvs signāls Latvijas ekonomikai kopumā, jo liecina par stabilizāciju un izaugsmes potenciālu tuvākajos gados. Savukārt telekomunikāciju nozarē LMT rezultāti apliecina, ka cenu līmenis tirgū ir izlīdzinājies un mobilo sakaru pakalpojumu lietotāja izvēli šobrīd nosaka tīkla pārklājums, modernu, individuāli piemērotu pakalpojumu piedāvājums ar augstu kvalitāti. Tāpēc LMT turpina veiksmīgi iesākto darbu pie jaunu pakalpojumu ieviešanas un tīkla attīstības. Lai virzītos uz priekšu straujākiem soļiem, šajā gadā esam palielinājuši investīcijas līdz 18 miljoniem latu. Sākot ar šo gadu plānojam LMT apgrozījuma pieaugumu vismaz par 2 – 3 % gadā.

   Piesātinātas konkurences apstākļos, LMT kopējais klientu skaits pērn pieaudzis par vairāk nekā 25 tūkstošiem, 2010. gada nogalē sasniedzot – 1 067 707. Īpaši stabils ir pēcapmaksas klientu skaita pieaugums, kas vēl vairāk nostiprinājis LMT kā telekomunikāciju tirgus līdera pozīcijas. Savukārt pateicoties darba efektivizācijai un uzņēmuma izmaksu samazināšanai gandrīz par 30%, LMT 2010. gadā izdevies sasniegt EBITDA* 40% apmērā.

   Uzņēmuma apgrozījuma stabilizēšanos un peļņas pieaugumu veicinājusi ekonomikas un tirgus apstākļiem pareizi izvēlētais biznesa attīstības modelis. LMT kā tirgus līderis pagājušajā gadā uzsāka revolucionāras pārmaiņas mobilā interneta piedāvājumā. Gan fiksētas maksas ieviešana, gan strauja ātrgaitas mobilā sakaru tīkla izvēršana visā Latvijā LMT ļāvusi mainīt stereotipus par šo pakalpojumu. Tagad liela daļa lietotāju jau saprot, ka mobilais internets gan datorā, gan telefonā ir lietošanai ātrs un ērts piedāvājums, turklāt par ļoti izdevīgu cenu. Vismaz vienu reizi mobilo internetu izmēģinājuši puse LMT klientu un kopējais mobilā interneta lietotāju skaits pārsniedz 400 tūkstošus.

   Šī gada laikā LMT apņēmies attīstīt ātrgaitas 3G tīkla pārklājumu vismaz 90% Latvijas teritorijas. Šobrīd tas jau pieejams vairāk nekā 75% Latvijas teritorijas. Turklāt LMT ir vairāk 3G bāzes staciju nekā konkurentiem kopā skaitot.

   Kopš LMT dibināšanas kopējie kapitālieguldījumi sasnieguši 300 miljonus latu. 20 gadu laikā LMT valstij nodokļos samaksājis vairāk nekā 350 miljonus latu un dividendēs, tai skaitā pastarpināti, vairāk nekā 215 miljonus latus.

   Kā augsts novērtējums LMT darbam, pērn saņemti arī virkne apbalvojumu. LMT jau otro gadu ir Reputācijas topa līderis valstī un atrodas Latvijas patērētāju Mīlētāko zīmolu topa virsotnē. Pēdējo gadu laikā LMT ir arī Latvijas iekārojamāko darba devēju topa virsotnē.

   * EBITDA - pamatdarbības peļņa jeb peļņa pirms nodokļiem, amortizācijas atskaitījumiem un procentu maksājumiem

   Dalīties ar saiti