Palīdzība

   2020. gada 21. oktobris

   LMT paplašina tīklu un ievieš jaunas tehnoloģijas

   LMT apgrozījums 2020. gada pirmajos trīs ceturkšņos pieauga par 1% salīdzinot ar 2019. gada attiecīgo periodu un sasniedza 166,6 miljonus eiro. Kopējas ekonomikas lejupslīdes apstākļos šādus rezultātus izdevies panākt, pateicoties mērķtiecīgi un ilgtspējīgi veiktajām investīcijām tīkla attīstībā, jaunās tehnoloģijās un sabiedrībai nepieciešamos pakalpojumos.

   “LMT darbības rādītāji arī Covid-19 pandēmijas laikā demonstrē stabilitāti ar noturīgu izaugsmes potenciālu,” uzsver LMT prezidents Juris Binde. “Datu pārraides apjoma pastāvīgais pieaugums ir apliecinājums nozīmīgām pārmaiņām sabiedrības paradumos, kas  ietekmē gan darba,  gan privātās dzīves kārtību. Ar savām inovācijām mums ir iespēja būt šo vēsturisko pārmaiņu priekšgalā. LMT sniedz jaudīgu atbalstu darba tirgus un sabiedrības ikdienas ieradumu transformācijas procesam. Mobilās tehnoloģijas ir ērtākais un izdevīgākais risinājums tā īstenošanai,” piebilst J.Binde.

   Joprojām investējot ievērojami vairāk nekā konkurenti, LMT šogad ir uzstādījis, paplašinājis un modernizējis kopumā 322 bāzes stacijas, fokusējoties uz reģioniem, kur interneta lietošanas intensitāte pieaug tikpat strauji kā Rīgā un tās apkārtnē. Visā Latvijā kopumā uzstādītas  jau vairāk nekā 1400 bāzes stacijas, kas ir ievērojami vairāk nekā citiem operatoriem.

   Sadarbojoties ar vietējiem un starptautiskajiem uzņēmumiem, kā arī universitātēm, LMT turpināja attīstīt ar 5G tīklu un lietu internetu saistītās inovācijas, gatavojot eksportspējīgus produktus. Sadarbībā ar tehnoloģiju uzņēmumu MikroTik ir izveidojis pirmo 5G laboratoriju Latvijā, kurā tiek testēti jaunākie 5G tehnoloģiju risinājumi. Laboratorijā ir radīts 5G rūtera prototips, kas nākotnē varēs nodrošināt līdz šim nebijušas kvalitātes datu pārraidi savienoto iekārtu starpā. Šī sadarbība ar MikroTik nav pirmā – kopīgiem spēkiem radīts rūteris “MikroTik LMT LTE18”, kurš no augusta jau ir tirdzniecībā. Rūteris pilnībā izstrādāts un ražots Latvijā un tajā izmantotas jaunākās paaudzes tehnoloģijas, kas savienotajām iekārtām nodrošina ātrāku internetu.
   LMT rentabilitāte jeb EBITDA* 2020. gada 3. ceturkšņos sasniedza 55,2 miljonus eiro, klientu pieslēgumu skaits pārsniedz 1,3 miljonu.

   * EBITDA – peļņa pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem.

    

   Dalīties ar saiti