Palīdzība

   2021. gada 11. oktobris

   LMT kļuvis par Santa Monica Networks 100% daļu īpašnieku

   Latvijas un Lietuvas Konkurences padomes apstiprinājušas darījumu, kurā SIA Latvijas Mobilais Telefons (LMT) no Livonia Partners iegādājās Baltijas datu pārraides tīklu un IT drošības risinājumu uzņēmumu grupu Santa Monica Networks (SMN). Tādējādi LMT kļuvis par SMN 100% daļu īpašnieku. 

   Uzņēmumi apvienos spēkus, lai ātrāk un efektīvāk ieviestu piektās paaudzes tīkla risinājumus. LMT prezidents Juris Binde: “Ar pārliecību varu teikt, ka, apvienojot LMT pieredzi mobilo sakaru risinājumos ar jaudu, kas piemīt pieredzējušam datu pārraides tīklu un IT drošības risinājumu izstrādātajam, mēs esam kļuvuši par spēcīgāko partneri digitalizācijas procesos jebkurā publiskās pārvaldes institūcijā vai privātā uzņēmumā. Jau labu laiku no sakaru operatora esam pārauguši par uzņēmumu, kas saviem klientiem risina sarežģītus biznesa transformācijas uzdevumus. Uzņemot savā komandā Santa Monica Networks, kļūsim par digitālās transformācijas līderi.”

   SMN valdes priekšsēdētājs Uģis Bērziņš: “Mūsu misija jau ilgus gadus bijusi Latvijas biznesa vidē ieviest jaunākās tehnoloģijas. Nu speram soli tālāk. Kopā ar LMT nodrošināsim dažādu 5G biznesa risinājumu attīstību, paplašinot to klientu loku, kam būs pieejamas vismodernākās tehnoloģijas un korporatīvā līmeņa tehniskie risinājumi.”

   Livonia Partners pauž gandarījumu par sekmīgu darījuma noslēgšanos. “Esam priecīgi par iespēju atbalstīt Santa Monica Networks komandu ar kapitālu un zināšanām ceļā uz līderpozīcijām tīklu risinājumu tirgū. Esam pārliecināti, ka LMT grupas sastāvā uzņēmums sasniegs jaunas virsotnes,” teic Kristīne Bērziņa, līdzšinējā SMN īpašnieka Livonia Partners dibinātāja un partnere.

   Uzņēmumi turpinās darbu kā atsevišķas juridiskas vienības, apvienojot spēkus kopīgu inovāciju projektu izstrādē.

   Papildu informācija:
   Valdis Jalinskis, LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs
   Tālr. 29248645, e-pasts valdis.jalinskis@lmt.lv

   Par Santa Monica Networks: IT biznesa grupa SMN, dibināta 1989.gadā Somijā, kopš 2003. gada piedāvā risinājumus Latvijas lielākajiem telekomunikāciju, IT un mediju uzņēmumiem, publiskā sektora un finanšu institūcijām, kā arī ražošanas uzņēmumiem Latvijā un Lietuvā.  Kompānijas pakalpojumu portfelis ietver inovatīvu risinājumu izstrādi, datu pārraides tīklu, mākoņdatošanas un IT drošības sistēmu projektēšanu, tehnisko risinājumu, uzstādīšanu, uzturēšanu un pārvaldību. SMN strādā ar vadošajiem starptautiskajiem datu pārraides tīklu, datu centru un IT drošības infrastruktūras produktu ražotājiem, to skaitā Cisco, IBM, Hewlett Packard Enterprise un Juniper Networks. Kompānija ir viens no nedaudzajiem uzņēmumiem Baltijā, kuram piešķirts CISCO Systems Gold Certified Partner statuss.

   Par LMT: LMT ir klientu pieslēgumu skaita, apgrozījuma un tīkla pārklājuma ziņā lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko klientu apkalpošanas tīklu. Kā inovāciju līderis tirgū LMT jau šobrīd klientiem piedāvā pilna spektra augstas kvalitātes telekomunikāciju pakalpojumus – balss sakarus, ātrgaitas mobilo internetu bez apjoma ierobežojuma, kā arī mobilo televīziju LMT Straume un LMT Viedtelevīziju. Uzņēmums jau ilgstoši strādā pie nākamās paaudzes datu pārraides tīkla – 5G – ieviešanas Latvijā un izstrādā dažādus digitālos risinājumus dronu, viedpilsētu un viedo sensoru, mobilitātes un aizsardzības jomā. Izmantojot lielo datu, mašīnmācīšanās, mākslīgā intelekta un jaunākās mobilo sakaru iespējas, LMT attīsta inovatīvus pakalpojumus gan klientiem Latvijā, gan eksportam. Kopā ar partneriem no citām valstīm LMT piedalās vairākos Eiropas izpētes projektos (COMP4DRONES, SPARTA, iMUGS un 5G Routes), lai Latvijā attīstītu iespējas radīt produktus ar augstu pievienoto vērtību.

   Par Livonia Partners: Livonia Partners ir Baltijas privātā kapitāla ieguldījumu uzņēmums, kas šobrīd pārvalda 83 miljonus eiro. Šī gada maijā FKTK reģistrēja jaunu Livonia Partners fonda pārvaldnieku, pirms jauna fonda atvēršanas investīcijām. Uzņēmuma dibinātāji un vadītāji ir Kaido Veske, Kristīne Bērziņa, Rains Lehmuss (Rain Lõhmus) un Mindaugas Utkevičius; fonda ieguldītāji ir vietējie un starptautiskie institucionālie investori. Livonia investoru vidū ir Baltijas Inovāciju fonds, kas ir kopīga Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Eiropas Investīciju fonda iniciatīva, kā arī Baltijas un Ziemeļvalstu pensijas fondi.

   Dalīties ar saiti