Palīdzība

   2019. gada 8. marts

   LMT kļuvis par partneri ES kiberdrošības stratēģijas izstrādes projektā

   Latvijas Mobilais Telefons (LMT) kļuvis par partneri SPARTA– Eiropas Savienības (ES) kiberdrošības kompetences palielināšanas projektā,kurā sadarbosies 44 partneri no 14 valstīm. LMT to vidū ir vienīgais mobilosakaru operators. Uzņēmums nodrošinās 5G eksperimentālo platformu kiberdrošībasrisinājumam, kas tiks radīts projekta gaitā, kopā ar partneriem stiprinotEiropas kiberkompetenci un izstrādājot ES kiberdrošības stratēģiju.

   Kiberdrošība visā pasaulē sagādā aizvien lielākusizaicinājumus. Digitālie risinājumi kļūst par pašsaprotamiem savstarpējāssaziņas, produktu un pakalpojumu iegādes un norēķinu līdzekļiem. Taču līdz arinformācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstību aizvien daudzveidīgākikļūst arī kiberdrošības riski. Informācijas sistēmu un mājaslapu uzlaušanasmēģinājumi, krāpniecisku e-pastu kampaņas ar mērķi izkrāpt personu vaiautentifikācijas datus, informācijas sistēmu inficēšana ar ļaunatūru varietekmēt gan privātpersonu drošību, gan godīgu konkurenci uzņēmējdarbībā unvalstu nacionālo drošību.

   “Mūsdienās kiberdrošības risinājumi ir ne mazāk svarīgsaizsardzības aspekts kā fiziski nodrošinātas valsts robežas. Ik pa laikamdzirdam par skandaloziem gadījumiem, kad kibernoziedznieki apiet patvisspēcīgākās pasaules iestāžu aizsardzības sistēmas. Tāpēc gudriem digitāliemrisinājumiem ir lielāka nozīme nekā jebkad agrāk. LMT sniegs savu ieguldījumuprojektā gan kā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju un 5G attīstības, ganklientu servisa eksperts,” pauž LMT prezidents Juris Binde.

   Projekta gaitā izstrādājamo kiberdrošības risinājumutestēšanas procesā LMT nodrošinās mobilo sakaru infrastruktūru un sakaru tīklainženieru atbalstu, vērtējot testa rezultātus gan no mobilo sakaruinženierijas, gan klientu servisa aspekta.

   Projekts SPARTA meklēs risinājumus kiberdrošībasizaicinājumiem četrās izpētes programmās: sabiedrības pamatvajadzības(veselības aprūpe), ekonomika (enerģētika, finanses un transports),tehnoloģijas (IKT un industrija) un suverenitāte (eValdība, valsts pārvalde).Projektā uzaicinātie dalībnieki pārstāv zinātniskās izcilības, tehnoloģijuinovāciju un sociālo zinātņu jomu tieši kiberdrošības aspektā. Projekta gaitāplānots atjaunināt Eiropas valstu pieeju kiberdrošības izpētei, inovācijām,izglītībai un ekspertīzei visos līmeņos gan akadēmiskajās aprindās, ganindustrijā.

   Par SPARTA

   SPARTA ir Kiberdrošības kompetences tīklojums, ko finansēEiropas Savienības programma Horizon 2020. Ņemot vērā 21. gadsimta izaicinājumus,plānots izstrādāt Kiberdrošības izpētes un inovāciju vadlīnijas (CybersecurityResearch & Innovation Roadmap), tāpēc SPARTA radījusi unikālu sadarbībassistēmu, kopā ar ES valstu partneriem veidojot inovatīvu Kiberdrošībaskompetences tīklojumu – pirmo šāda veida un apjoma struktūru pasaulē.


   Dalīties ar saiti