Palīdzība

   2003. gada 29. oktobris

   LMT klientiem GPRS datu pārraide Lietuvā un Igaunijā būs lētāka

   No 1. novembra LMT klienti, atrodoties Lietuvā vai Igaunijā, varēs lietot GPRS datu pārraidi ar vairāk nekā 50% atlaidi. Tas kļuvis iespējams, pateicoties LMT sadarbībai ar kaimiņvalstu mobilo sakaru operatoriem EMT un Omnitel.

   GPRS viesabonēšanā tiek piemērots tā operatora datu pārraides tarifs, kura tīklam abonents pieslēdzas. LMT klienti turpmāk saņems vairāk nekā 50% atlaidi GPRS datu pārraides pakalpojumam Omnitel tīklā Lietuvā un EMT tīklā Igaunijā. Turpmāk abu operatoru tīklos 1 MB GPRS datu maksās Ls 2.17. Ja, iebraucot kaimiņvalstī, tālrunis vēlamo sakaru tīklu nav izvēlējies automātiski, to var izdarīt pats lietotājs. Omnitel un EMT klienti saņems līdzīgas priekšrocības, lietojot LMT sakaru tīklu Latvijā.

   GPRS ir mūsdienīgs datu pārraides risinājums, kas darbojas pēc tādiem pašiem principiem kā datu pārraide internetā. Atšķirībā no citiem mobilo sakaru datu pārraides veidiem GPRS pakalpojumu apmaksā, ņemot vērā pārraidīto datu apjomu, nevis savienojumā patērēto laiku.

   LMT klientiem GPRS ir pieejams visā Latvijā, kā arī viesabonēšanā 26 operatoru sakaru tīklos 19 pasaules valstīs: Austrijā, Čehijā, Dānijā, Igaunijā, Krievijā, Lielbritānijā, Lietuvā, Nīderlandē, Norvēģijā, Polijā, Portugālē, Singapūrā, Slovēnijā, Somijā, Spānijā, Šveicē, Ungārijā, Vācijā un Zviedrijā. Atšķirībā no iezvanpieejas GPRS piekļuve nodrošina garantētu pieslēgumu no ārvalstīm un tas nav atkarīgs no starptautisko tālruņu līniju kvalitātes.

   LMT GPRS datu pārraides tarifi ir zemākie Baltijā un vieni no zemākajiem Eiropā. LMT klientiem Latvijā 1 MB datu pārraide maksā Ls 0.20 – Ls 0.83, ņemot vērā GPRS pieslēguma veidu. Viens megabaits datu ir apmēram 50–500 e-pasta sūtījumi bez pievienotiem failiem, 50–500 teksta faili, 10–30 nelieli grafiskie faili vai 500–800 WAP lapas.

   Baltijas valstu vadošo mobilo sakaru operatoru sadarbība tika uzsākta 2001. gadā, nodrošinot abonentiem bezmaksas ienākošos zvanus kaimiņvalstu partneru tīklos.

   LMT, EMT un Omnitel ir mobilo sakaru tirgus līderi katrs savā valstī, kopā apkalpojot vairāk nekā 1.9 miljonus klientu. LMT klientu skaits 2003. gada 15. oktobrī bija 575 049, kas ir 24.75% Latvijas iedzīvotāju.

   Dalīties ar saiti