Palīdzība

   2010. gada 5. novembris

   LMT klienti vairāk izvēlas „gudros” telefonus

   Līdz ar jaunajām iespējām, ko sniedz interneta pieslēgums telefonā, strauji pieaugusi viedtālruņu popularitāte LMT klientu vidū. Turklāt 86% telefoni LMT tīklā ir ar interneta pārlūkošanas iespējām. Tas nozīmē, ka lielākajai daļai ir iespēja piekļūt pasaules tīmeklim jebkurā vietā visā LMT pārklājuma zonā, kas ir vairāk nekā 99% Latvijas teritorijas.

   LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis Tagad ļoti retos gadījumos cilvēki izvēlas pirkt mobilo telefonu, kas domāts tikai zvanīšanai. Pamatā visiem lietotājiem telefons ir arī fotoaparāts, kas vienmēr līdzi, kā arī pārnēsājamais mūzikas atskaņotājs. Arvien vairāk lietotājiem tā ir arī iespēja jebkurā vietā un laikā piekļūt ātrgaitas internetam. LMT klientu izvēle liecina, ka arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju izvēlas viedtālruņus, kas ir īpaši piemēroti tieši interneta izmantošanai telefonā.

   LMT investīcijas ātrgaitas tīkla attīstībā sniedz iespēju vēl ērtāk izmantot mobilo internetu gan telefonā, gan datorā, un kopā ar gada sākumā ieviestajiem fiksētas mēneša maksas tarifu plāniem tas strauji palielinājis mobilā interneta lietotāju skaitu LMT tīklā līdz pat 400 tūkstošiem. Jaunās iespējas veicinājušas arī viedtālruņu popularitāti. Ja gada sākumā to īpatsvars bija tikai 15,8% no jaunajiem Mazcenas mobilajiem telefoniem, tad šobrīd tas jau ir vairāk kā divas reizes lielāks, pārsniedzot 43,6%. Arī LMT Mazcenas mobilā piedāvājuma klāstā ir plaša viedtālruņu izvēle un no šī gada 1. novembra „gudrie” telefoni ir arī O!Kartes Mazcenas mobilā piedāvājumā.

   Populārākais telefonu ražotājs LMT tīklā joprojām ir Nokia, kura mobilos telefonus lieto vairāk nekā puse LMT klientu. Otrs populārākais ražotājs ir Samsung un pēc tam seko SonyEricsson. Lielāko lietotāju interesi un pieaugumu gada laikā panācis ražotājs HTC, kuru piedāvājuma klāstā ir tikai viedtālruņi.

   Savukārt no operētājsistēmām jeb programmatūrām, kas viedtālruņos ir tāpat kā Windows, MacOS vai Linux datoros, arī Latvijā līdzīgi kā citur pasaulē īpaši jāatzīmē Android straujā izaugsme. Ja gada sākumā tikai 2,3% jaunie viedtālruņi LMT tīklā bija ar Android operētājsistēmu, tad jau uz 1. novembri to īpatsvars bija pieaudzis līdz vairāk nekā 18%. Joprojām lielākā daļa viedtālruņu darbojas ar operētājsistēmu Symbian 60, ko pamatā izmanto Nokia tālruņos. Savukārt līdz ar iPhone 4 tirdzniecības uzsākšanu popularitāte pieaug arī iOS operētājsistēmai. Novembrī lietotājus gaida pārsteigumi, jo tirgū parādīsies viedtālruņi ar jaunām operētājsistēmām - Windows Phone 7, Android 2.2, Symbian 3, kā arī programmatūras atjauninājumi vecākām Android un iPhone versijām.

   STATISTIKA

   Populārākie mobilo tālruņu ražotāji LMT tīklā:

   Nokia59.42%
   Samsung17.86%
   Sony Ericsson8.09%
   LG4.43%
   Siemens2.48%
   Huawei2.01%
   Motorola1.08%
   Apple1.20%
   HTC0.75%

   Populārākie mobilo telefonu ražotāji jaunajiem mobilajiem tālruņiem LMT tīklā:

   Nokia51.74%
   Samsung24.80%
   Sony Ericsson6.30%
   LG5.56%
   Huawei2.09%
   Apple1.95%
   Motorola0.71%
   Siemens0.62%

   Populārākās operētājistēmas viedtālruņos LMT tīklā:

   Symbian 6064.2%
   Android18.5%
   iOS8.7%
   Windows Mobile3.8%
   Citas4.8%

   Dalīties ar saiti