Palīdzība

   2021. gada 12. aprīlis

   LMT klienti uzsāk lietot nākamās paaudzes balss sakarus

   No 2021. gada 12. aprīļa LMT pirmais Latvijā saviem klientiem sāk nodrošināt VoLTE  (Voice over Long-Term Evolution) tehnoloģiju zvaniem 4G tīklā. Tas sniegs iespēju veikt balss zvanus daudz augstākā kvalitātē, nekā tas līdz šim bijis iespējams. 

   “Mums kā telekomunikāciju tehnoloģiju līderiem ir ļoti būtiski, lai ikviens Latvijas iedzīvotājs varētu ikdienā lietot jaunākās tehnoloģijas, jo tikai tad tās sniedz iespēju mums kā sabiedrībai attīstīties laikam līdzi. Jau pērn, gatavojoties sarunu nodrošināšanai 5G tīklā, LMT Latvijā ieviesa VoLTE tehnoloģiju testa režīmā un nu esam gatavi to nodot pilnvērtīgai lietošanai mūsu klientiem,” norāda LMT prezidents Juris Binde. 

   VoLTE tehnoloģijai, kas balss sakaru nodrošināšanai izmanto 4G datu pārraides tīklu, ir virkne priekšrocību. Šī tehnoloģija klientiem bez papildu maksas sniedz iespēju ne tikai veikt zvanus HD kvalitātē, bet arī zvanu savienojums ir ātrāks (ierasto 3,5 – 5 sekunžu vietā vien 1,5 sekundes). Tāpat zvana laikā iespējams lietot datu pārraidi telefonā LTE tīklā, piemēram, sūtīt bildes, video, meklēt informāciju, kā arī ierīces akumulatora jaudas patēriņš ir mazāks. Tiesa, VoLTE  balss zvanu kvalitātes priekšrocības pilnvērtīgi varēs izmantot tikai sarunas laikā, kad abi lietotāji lietos VoLTE tehnoloģiju atbalstošu mobilo tālruni un atradīsies LTE tīklā visu sarunas laiku.

   Pāreja uz nākamās paaudzes balss sakariem LMT tīklā notiks pakāpeniski, un sākotnēji to varēs izmantot LMT klienti, kuri lieto Samsung tālruņus, kas atbalsta VoLTE tehnoloģiju. Lai baudītu jaunās tehnoloģijas sniegto balss zvanu kvalitāti, nepieciešams, lai mobilajā telefonā būtu jaunākā operētājsistēmas versija (vismaz Android 11) un iekārta atbalstītu VoLTE tehnoloģiju (iekārtas atbilstību iespējams pārbaudīt mājaslapā volte.lmt.lv.). Svarīgi, lai  iekārtas iestatījumos būtu aktivizēta LTE datu pārraide un VoLTE pakalpojums. 

   Plašāka informācija par jauno balss sakaru tehnoloģiju: https://volte.lmt.lv

   Dalīties ar saiti