Palīdzība

   2023. gada 29. septembris

   LMT klienti – trešie aktīvākie interneta lietotāji Eiropā

   Saskaņā ar datu analītikas uzņēmuma “Tefficient” apkopoto informāciju, mobilo sakaru operatora un tehnoloģiju inovāciju uzņēmuma LMT klienti 2022. gadā ierindojušies 3. vietā Eiropā (5. vietā pasaulē) pēc mobilo datu patēriņa apjoma uz vienu SIM karti. Plašo interneta patēriņu turpina  veicināt arī šogad strauji augošais LMT 5G tīkls, kas, pateicoties vairāk nekā 380 5G bāzes stacijām, šobrīd pieejams jau vairāk nekā 180 apdzīvotajās vietās visā Latvijā. 

   Kā liecina “Tefficient” apkopotie dati, 2022. gadā LMT klientu vidējais datu patēriņš uz vienu SIM karti ir bijis 43,6 GB. Tas LMT ļāvis izvirzīties līderpozīcijās Baltijā, kļūstot par vienīgo Baltijas mobilo sakaru operatoru, kas iekļuvis Pasaules TOP 5 mobilo tīklu sarakstā pēc vidējā mobilo datu patēriņa uz vienu SIM karti.

   ““Tefficient” pētījuma dati gadu no gada parāda to, cik liela nozīme ir infrastruktūras mērķtiecīgai attīstībai – jo pieejamāks, plašāks un veiktspējīgāks ir mobilo datu pārraides tīkls, jo labprātāk un vairāk cilvēki to izmanto. Ar šādu domu mēs, LMT, strādājam ik dienu, un vidēji katru dienu LMT veic vismaz vienu jaunas bāzes stacijas izbūvi, rekonstrukciju vai 5G paplašināšanu, lai arvien vairāk iedzīvotāju un uzņēmēju var izbaudīt 5G priekšrocības. Lai gan mūsu sabiedrība šīs iespējas tagad tikai sāk apgūt, ir skaidrs, ka nākamajos gados 5G priekšrocības tiks novērtētas arvien vairāk un datu patēriņa apjomi augs būtiski,” norāda LMT prezidents Juris Binde.

   2022. gadā LMT tīkla un infrastruktūras izbūvē investējis vairāk nekā 34,8 miljonus eiro un šogad turpina investēt. Ievērojama daļa investīciju novirzīta 5G tehnoloģiju izvēršanai visā Latvijā, un kopējais LMT bāzes staciju skaits tagad sasniedzis 1590. Tas ļāvis nodrošināt kvalitatīvus sakarus arvien pieaugoša interneta patēriņa apstākļos, sniedzot iespēju LMT klientiem būt vieniem no pasaulē aktīvākajiem mobilā interneta lietotājiem. 

   Pilns pētījums

   Dalīties ar saiti