Palīdzība

   2006. gada 10. augusts

   LMT izmēģina HSDPA datu pārraidi

   LMT uzsācis jaunas datu pārraides tehnoloģijas HSDPA izmēģinājumus, kas palielina datu lejupielādes ātrumu UMTS tīklā līdz pat 3,6 megabitiem sekundē.

   Sākotnēji HSDPA (High Speed Data Packet Access) tehnoloģijas ieviešana LMT UMTS tīklā palielinās datu lejupielādes ātrumu līdz 3,6 megabitiem sekundē. Šāds datu pārraides ātrums nodrošinās ātrāku piekļuvi internetam, e pastam, mobilajai televīzijai TV, kā arī izklaides un informatīvajiem pakalpojumiem, padarot mobilo datu pārraidi līdzvērtīgu fiksētā tīkla operatoru platjoslas interneta piekļuves risinājumiem. LMT pakalpojumu lietotājiem HSDPA pakalpojumus plānots piedāvāt augusta beigās.

   HSDPA ir jauna datu pārraides tehnoloģija, kas UMTS trešās paaudzes mobilo sakaru tīklā teorētiski ļauj sasniegt datu lejupielādes ātrumu līdz 14,4 megabitiem sekundē. Datu pārraides ātruma pieaugums tiek panākts, uzlabojot UMTS tīkla radiopārraides mehānismus – ieviešot jaunus datu plūsmas kontroles protokolus un kodēšanas shēmas. Jāņem vērā, ka HSDPA izmantošanai lietotāja rīcībā ir jābūt mobilajai ierīcei (datu kartei vai mobilajam tālrunim), kas atbalsta HSDPA tehnoloģiju.

   Pašlaik tirgū ir ierobežots mobilo ierīču piedāvājums ar HSDPA atbalstu, tādēļ LMT pakalpojuma „iBirojs” ietvaros ir pieejama datu karte ar HSDPA atbalstu, kas sniegs iespēju visiem esošajiem un topošajiem „iBiroja” lietotājiem pirmajiem baudīt HSDPA datu pārraides priekšrocības LMT UMTS tīklā.

   2006. gada 1. augustā LMT klientu skaits bija 903 775, tas ir gandrīz 39.51% valsts iedzīvotāju. LMT sakaru tīkls nodrošina pārklājumu 97,61% iedzīvotāju un 98,58% Latvijas teritorijas.

   Dalīties ar saiti