Palīdzība

   2004. gada 15. aprīlis

   LMT izmēģina EDGE datu pārraides iespējas

   LMT izmēģina pasaulē jaunu radiopārraides tehnoloģiju EDGE, kas lietojama GSM mobilo sakaru tīklā un ievērojami palielina datu pārraides ātrumu.

   Lietojot EDGE (Enhanced Data rates for GSM Evolution), var panākt apmēram trīs reizes lielāku datu pārraides ātrumu nekā patreiz piedāvātais GRPS datu pārraides pakalpjums. Praksē sasniedzamais EDGE datu pārraides ātrums ir līdz 130 kilobitiem sekundē, un, līdzīgi kā ar GPRS, tas ir atkarīgs no tīkla konfigurācijas, noslogojuma un pārklājuma.

   EDGE priekšrocība ir tā, ka šo datu pārraides tehnoloģiju var ieviest esošajā GSM tīklā un lietot visā Latvijā. EDGE ieviešana ir vienkāršāka un lētāka nekā trešās paaudzes mobilo sakaru tīkla izveide, un tiek uzskatīta par pārejas posmu ceļā uz UMTS mobilajiem sakariem.

   Lai izmantotu EDGE datu pārraidi, lietotājam nepieciešams atbilstošs mobilais tālrunis. Patreiz Latvijā pieejami vairāki Nokia modeļi ar EDGE atbalstu: 3200, 6220, 6230, 6820, 7200, taču drīz būs pieejami arī citu ražotāju izstrādāti tālruņi, kas nodrošina minēto datu pārraidi.

   LMT ir pirmais mobilo sakaru operators Latvijā, kas uzsācis EDGE testus. Uzņēmums aktīvi seko jaunu un perspektīvu tehnoloģiju attīstībai un piedāvā tās lietot saviem klientiem. Par EDGE datu pārraides ieviešanu komerciālā režīmā vēl pāragri spriest, jo tas ir atkarīgs gan no izmēģinājumu rezultātiem, gan atbilstošu tālruņu pieejamības un popularitātes, gan tirgus situācijas. Komerciāli EDGE pakalpojumi ir pieejami Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā, bet vairāki Eiropas valstu operatori šo tehnoloģiju izmēģina.

   Dalīties ar saiti