Palīdzība

   2020. gada 16. jūnijs

   LMT ievieš VoLTE tehnoloģiju kvalitatīvākiem balss sakariem internetā

   Gatavojoties sarunu nodrošināšanai 5G tīklā, LMT pirmais Latvijā ieviesis VoLTE (Voice over Long-Term Evolution) tehnoloģiju, kas nodrošinās balss sakarus caur datu pārraides tīklu daudz augstākā kvalitātē nekā tas līdz šim bijis pieejams.

   Attīstoties mobilo sakaru tehnoloģijām, arī balss sakari tiks nodrošināti mobilā interneta tīklā. Zvani internetā caur dažādām lietotnēm (kā Whatsapp, Skype u.c.), video un balss zvanu platformām internetā nav tik kvalitatīvi, kā ierasts sarunās mobilo sakaru tīklā. Līdz ar VoLTE tehnoloģijas ieviešanu, šī situācija mainīsies, zvanu savienojumi notiks daudz ātrāk, kā arī balss sakaru kvalitāte būs daudz augstāka.

   “Izmantojot balss zvanu pārraidi mobilo sakaru tīklā, iedzīvotājiem būs jāpierod, ka savienojums notiks daudz ātrāk. Vairs nebūs sākumā tā nelielā pauze, kas mobilo tālruņu lietotājiem radījusi ieradumu sagatavoties sarunai pēc tam, kad sarunu biedrs atbild uz zvanu,” par jaunās tehnoloģijas efektu stāsta LMT viceprezidents tehnoloģiskajos jautājumos Gunārs Danbergs. “VoLTE tehnoloģija ir arī nozīmīgs solis, gatavojoties 5G tīklam, kas ļaus radīt pilnīgi jaunus risinājumus ar augstāku kvalitāti un precīzāku izpildījumu, pirmo reizi mobilo sakaru tīklā arī garantējot kvalitāti.”

   Jaunais risinājums darbosies neatkarīgi no tīkla tehnoloģiju paaudzes – tātad gan 4G, gan 5G tīklā. Šobrīd vēl turpinās sadarbība ar iekārtu ražotājiem, lai nodrošinātu VoLTE programmatūras atbalstu viedierīcēs arī Latvijā. VoLTE risinājums vairākus mēnešus LMT tīklā jau darbojas testa režīmā.


   Dalīties ar saiti