Palīdzība

   2021. gada 15. marts

   LMT iesaistās e-basketbola attīstībā

   Augot e-sporta popularitātei pasaulē un Latvijā, strauji attīstās arī e-basketbols. Latvijas e-Basketbola līgas otrajam čempionātam savas komandas pieteikuši desmit Latvijas līgu klubi. Atbalstot sporta attīstību un izaugsmi Latvijā, e-basketbola attīstībā un komunikācijā iesaistīsies viens no lielākajiem pašmāju tehnoloģiju uzņēmumiem – SIA “Latvijas Mobilais Telefons” (LMT), tagad pilnais čempionāta nosaukums būs LMT Latvijas e-Basketbola līga. 

   LMT Latvijas e-Basketbola līgas (LeBL) pirmā spēle notiks 22. martā, bet čempioni tiks noskaidroti aprīļa beigās. No līgas labākajiem spēlētājiem tiks veidota arī Latvijas e-basketbola izlase, kas šogad pārstāvēs valsti FIBA organizētos starptautiskos turnīros.  

   “LMT ir viens tiem pašmāju tehnoloģiju uzņēmumiem, kas ilgstoši atbalsta Latvijas sportistus un sporta organizācijas, jo mēs labi apzināmies, kādu ieguldījumu sports dod veselīgas un daudzpusīgi attīstītas sabiedrības veidošanā, kā arī  to, cik liela nozīme tam ir valsts vārda nešanai pasaulē. Tajā pašā laikā, esot tehnoloģiju līderim un jaunu inovāciju veidotājiem, redzam, ka tradicionālie sporta veidi līdz ar tehnoloģiju attīstību piedzīvo transformāciju un virtuālās sporta sacensības iegūst arvien lielāku popularitāti gan sporta entuziastu un  profesionāļu, gan sporta fanu un skatītāju vidū.  Šobrīd pasaulē jau darbojas daudz ietekmīgu e-sporta līgu, un e-sporta sacensību skatītāju skaits pasaulē sasniedz teju pusmiljardu cilvēku, turklāt tiek lēsts, ka tuvākajos gados šis skaits būtiski pieaugs. Vienlaikus statistika liecina, ka 91% e-sporta skatītāju seko līdzi vai nodarbojas arī ar tradicionālajiem sporta veidiem. Lūkojoties uz notiekošo, redzam, ka Latvijas sportistiem ir jāiet kopsolī ar laiku un arī šajā jaunajā sporta vidē spēcīgi jāpiesaka sava klātbūtne. Mēs ticam, ka  mūsu sportisti var gūt pasaules mēroga panākumus, tādēļ vēlamies viņus iedrošināt un atbalstām vietējo e-sporta spēļu līgu izveidi un darbību, jo esam pārliecināti, ka tās kalpos par platformu turpmākajiem panākumiem starptautiskā mērogā,” norāda LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis.

   “Basketbola sabiedrības prioritāte ir un būs aktivitātes sporta zālēs un 3x3 laukumos, tomēr esam atvērti ikvienai jaunai iniciatīvai, kas vērsta uz mūsu sporta veida popularizēšanu,” uzsver LBS ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss. “Ņemot vērā digitālo tehnoloģiju popularitātes pieaugumu, e-basketbols sagādā iespēju uzrunāt un iesaistīt papildus auditoriju. Vienlaikus aicinu e-basketbola spēlēšanu noteikti apvienot ar fiziskām aktivitātēm reālā basketbola laukumos.”

   LeBL otrajam čempionātam pieteikušies Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas klubi “VEF Rīga”, BK “Ventspils”, BK “Ogre”, BK “Liepāja”, “Valmiera Glass VIA”, kā arī Ramirent Nacionālās basketbola līgas klubi OC “Limbaži”, “Kandava/Anzāģe”, RTU, BS “Tukums/TSS”. 

   Ceturtdien, 18. martā, plkst. 19:00 “Latvijas Basketbola savienība” YouTube kanālā varēs vērot Armanda Jaunzema vadīto LeBL atklāšanas tiešraidi, kuras laikā desmit komandas tiks salozētas divās grupas.

   LBS e-basketbola aktivitātēs iesaistījās 2019. gada pavasarī, kad Latvijas e-basketbola komanda aizvadīja pirmās starptautiskās spēles ar Lietuvas un Igaunijas vienībām. 2020. gadā tika noorganizēts pirmais LeBL čempionāts un mūsu valstsvienība piedalījās divos starptautiskos turnīros FIBA Esports Open.

   LBS un LMT atgādina visiem spēlētājiem: svarīgs ir līdzsvars starp digitālo tehnoloģiju un fiziskām aktivitātēm!  

   Dalīties ar saiti